BREAKING NEWS

Përfundon takimi me Thaçin, reagon menjëherë Albin Kurti, tregon çfarë u vendos: S’ka qeveri të re, pa zgjedhje e Kuvend të ri

Përfundon takimi me Thaçin, reagon menjëherë Albin Kurti,
x

Sport

Është nën vëzhgimin e gjigandëve europianë, zbulohet sekreti i 19-vjeçarit të Salzburgut që shënon gola çdo ndeshje

Është nën vëzhgimin e gjigandëve europianë,

Erling Haaland është 19 vjeç dhe ka shënuar 26 gola në 18 ndeshje të sezonit 2019-2020, duke tërhequr vëmendjen e ekipeve prestigjoze të futbollit europian. 

Sulmuesi që aktivizohet me austriakët e Salzburgut në një intervistë për mediat norvegjeze, tregoi se fle gjumë me 5 topa futbolli, të cilët i ka marrë duke shënuar 5 tripleta këtë sezon dhe se kënaqësinë më të madhe e ka kur arrin të shënojë gola.

“Kënaqësia më e madhe është kur arrin të shënosh gol. Unë jam i qetë dhe bëj një gjumë të qetë. Në shtratin tim janë edhe 5 topa futbolli, që i kam fituar gjatë këtij sezoni” ata më japin qetësi dhe garanci tregoi bomberi norvegjez, i cili më pas shtoi se nuk dëshiron të komentojë zërat e merkatos.

Për Haaland kanë shfaqur interes klube të ndryshme si Barcelona, Juventus, Real Madrid, Manchester United, Liverpool, etj., teksa verën e ardhshme pritet një ankand i vërtetë për blerjen e kartonit të tij.