Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Është nën vëzhgimin e gjigandëve europianë, zbulohet sekreti i 19-vjeçarit të Salzburgut që shënon gola çdo ndeshje

Postuar: 13/11/2019 - 17:22

Erling Haaland është 19 vjeç dhe ka shënuar 26 gola në 18 ndeshje të sezonit 2019-2020, duke tërhequr vëmendjen e ekipeve prestigjoze të futbollit europian. 

Sulmuesi që aktivizohet me austriakët e Salzburgut në një intervistë për mediat norvegjeze, tregoi se fle gjumë me 5 topa futbolli, të cilët i ka marrë duke shënuar 5 tripleta këtë sezon dhe se kënaqësinë më të madhe e ka kur arrin të shënojë gola.

“Kënaqësia më e madhe është kur arrin të shënosh gol. Unë jam i qetë dhe bëj një gjumë të qetë. Në shtratin tim janë edhe 5 topa futbolli, që i kam fituar gjatë këtij sezoni” ata më japin qetësi dhe garanci tregoi bomberi norvegjez, i cili më pas shtoi se nuk dëshiron të komentojë zërat e merkatos.

Për Haaland kanë shfaqur interes klube të ndryshme si Barcelona, Juventus, Real Madrid, Manchester United, Liverpool, etj., teksa verën e ardhshme pritet një ankand i vërtetë për blerjen e kartonit të tij.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 08:06

“Djajtë e kuq” fituan 2-1 përballë skuadrës së Pep Guardiolës, duke fituar kështu derbin e qytetit me “Sitiziens”, një fitore morali për Solskjaer

Postuar: 08/12/2019 - 08:03

Superiorja u rikthye dje në fushë, madje me rezultate surprizë dhe që u pasua me një ngjeshje ako

Postuar: 08/12/2019 - 08:00

Atletika po kalon orë të vështira, pasi në kryeqytet nuk kemi ende një pistë me tartan dhe të sta

Postuar: 07/12/2019 - 23:36

Lazio ka arritur të mposhtë me përmbysje skuadrën e Juventusit.

Postuar: 07/12/2019 - 17:13

Totenhemi është duke luajtur ndaj Bërnleit në shtëpi e vlefshme për xhiron e 16-të në Premier Lig

Postuar: 07/12/2019 - 07:22

Trajneri i Juventusit Mauricio Sarri, në një dalje për mediat ditën e djeshme tha për gazetarët s

Postuar: 07/12/2019 - 07:20

Partizani do të luajë këtë javë në Ballsh, përballë Bylisit, duke pasur objektiv trepikëshin që d