BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x

Sport

EURO 2020/ Zbulohet shuma rekord që përfiton skuadra fituese

EURO 2020/ Zbulohet shuma rekord që përfiton skuadra fituese

Starton sot në mbrëmje, në orën 21:00, gara më e rëndësishme e kombëtareve të futbollit, “EURO 2020”. Ndeshja hapëse është Itali-Turqi dhe do të luhet në Romë.

UEFA synon dhe pret të arkëtojë një shumë rekord prej 2 miliardë euro prej të cilave, 850 mln euro të jenë fitim për institucionin, para që nevojiten për financimin e sportit më të bukur të kontinentit dhe për të rregulluar financat e goditura nga pandemia.

Për të kaluar te skuadrat pjesëmarrëse, edhe ato do të përfitojnë shuma të majme madje fituesi i Kampionatit Europian do të fusë në “xhep” plot 30 mln euro për trofeun.

Për të vijuar me përfitimet, çdo fitore në grup vlen 1 milionë euro për çdo skuadër dhe barazimi 500 mijë euro, ndërsa kualifikimi në 1/8 u shton fond të sigurt edhe 1.5 mln euro, ndërsa në çerekfinale 2.5 mln euro të tjera, në gjysmëfinale 4 mln dhe pjesëmarrja në finale 5 mln euro.