BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Sport

“EURO 2020”,GRUPI A/ Italia e pamposhtur ndaj Turqisë, merr tre pikët e para (REZULTATI)

“EURO 2020”,GRUPI A/ Italia e pamposhtur ndaj Turqisë, merr tre

Ndeshja hapëse e Euro 2020 mes Italisë dhe Turqisë, u dominua plotësisht nga italianët të cilët fituan me rezultatin 3-0.

Sipari i kampionatit europian u hap me një autogol nga turqit. Ishte Demiral i cili realizoi autogol në minutën e 53-të të ndeshjes, që shtyu drejt rrjetës në top të harkuar nga Berardi në të djathtën. 

Në minutën e 65-të vjen dhe goli i dytë për italianët. Realizon Çiro Imobile, i cili ka dyfishuar shifrat, duke gjetur golin e sigurisë dhe duke ndezur festën e italianëve.

Në minutën e 79-të, Roberto Insigne i dha goditjen finale Turqisë, duke realizuar edhe golin e tretë, me një diagonale të bukur.

Loja u dominua plotësisht nga italianët, ku një punë të rëndësishme ka bërë edhe mbrojtja e shkëlqyer e “auxurrëve”