BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Alarmohet Met Rrumbullaku, mbledhje urgjente me vartësit

Çfarë ndodhi? Alarmohet Met Rrumbullaku, mbledhje urgjente me
x
BREAKING NEWS

“Drafti i Ramës për Asocacion një skandal historik”/ Spartak Ngjela shpërthen ndaj kryeministrit: Franca gjithmonë ka qenë kundër territorit shqiptar, ç’ punë ka me...

“Drafti i Ramës për Asocacion një skandal historik”/
x
BREAKING NEWS

Rusët duan mbrojtje në Shqipëri! Ambasada i bën kërkesën e pazakontë policisë shqiptare

Rusët duan mbrojtje në Shqipëri! Ambasada i bën
x
BREAKING NEWS

Kryeministri i Shqipërisë i jep të drejtë Serbisë dhe akuzon Albin Kurtin, irritohen kosovarët dhe kërkojnë shpalljen “non grata” si armik i shqiptarëve për interesat e serbëve

Kryeministri i Shqipërisë i jep të drejtë Serbisë dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri/ KFOR zbulon kush fshihej pas protestave të dhunshme në Zveçan dhe i bën thirrjen e fortë Serbisë

Tensionet në Veri/ KFOR zbulon kush fshihej pas protestave të dhunshme
x
BREAKING NEWS

Ja kush është deputeti që nxori zbuluar planin e Berishës për të penguar Lulzim Bashën që të marrë drejtimin e selisë blu, zbardhen prapaskenat nga mbledhja e Kryesisë së PD

Ja kush është deputeti që nxori zbuluar planin e Berishës
x
BREAKING NEWS

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord historik, sot kapin fundin

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj Arbër Paplekajt

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj
x

Sport

EURO 2024/ Gati për përballjen e madhe ndaj Polonisë, Silvinjo i beson shpirtit luftarak të kuqezinjve

EURO 2024/ Gati për përballjen e madhe ndaj Polonisë, Silvinjo i

Polonia do të mirëpresë Shqipërinë në Varshavë për një ndeshje tepër të rëndësishme kualifikuese për Euro 2024 mbrëmjen e sotme.

Silvinjo do të debutojë sot në krye të stolit kuqezi në një sfidë të vështirë, por trajneri brazilian është shprehur disa herë optimist për këtë grup lojtarësh të cilët ai i konsideron si tepër të rëndësishëm. Silvinjo ka kërkuar nga lojtarët e tij që të luajnë me shpirt dhe vetëm kështu mund të arrihet rezultati pozitiv.

Shqipëria do të bëjë pa disa lojtarë të rëndësishëm, si Xhuliano Skuka i cili nuk u grumbullua nga trajneri brazilian. Ardian Ismajli është dashur të tërhiqet nga skuadra për shkak të një dëmtimi, por dyshja tepër e rëndësishme si Kristjan Asllani dhe Nedim Bajrami do të jenë në dispozicion të plotë. Armando Broja, Keidi Bare dhe Berat Djimsiti gjithashtu janë mungesa shumë të rëndësishme për kombëtaren tonë të Shqipërisë.

Megjithatë, një besim i plotë mbizotëron në shtëpinë tonë, pasi lojtarët e grumbulluar nga Silvinjo janë në një gjendje shumë të mirë fizike dhe vijnë nga suksesi në ligat përkatëse të cilët luajnë me klubet e tyre.

Qendra e vëmendjes momentalisht bie mbi Myrto Uzunin. Sulmuesi shqiptar që aktivizohet me Granada në La Liga 2 është në një formë të jashtëzakonshme këtë sezon. Në 30 ndeshje të luajtura këtë sezon deri më tani, Uzuni ka mundur të shënojë 20 herë dhe të asistojë 4 herë. Shifra tepër të larta për sulmuesin kuqezi i cili edhe sot pritet të jetë deciziv në këtë ndeshje të vështirë.

Sytë janë edhe nga ish-dyshja e Empolit, Asllani dhe Bajrami. Fantazia e tyre është tepër e spikatur dhe nëse mbrëmjen e sotme ata janë në formën e duhur, gjërat priten të shkojnë mirë në mesfushë dhe në sulm.

Në rast fitoreje mbrëmjen e sotme, Shqipëria do të merrte një shtysë të madhe për të ecur përpara në këtë rrugëtim, për ta përsëritur edhe një herë ëndrrën e arritur për herë të parë para pak vitesh.

Rreth 600 tifozë shqiptarë priten të jenë në stadiumin e Varshavës për të mbështetur kombëtaren e Shqipërisë, të paktë në numër, por mjaftueshëm për të dhënë shkëndija emocionale mbi 11 lojtarët tanë.