BREAKING NEWS

Përfundoi nën rrotat e kamionit, zbulohet identiteti i të miturit shqiptar që humbi jetën tragjikisht në Greqi (foto)

Përfundoi nën rrotat e kamionit, zbulohet identiteti i të miturit
x
BREAKING NEWS

Del sërish teza e provimit 20 minuta pas nisjes, vjen menjëherë reagimi i Evis Kushit

Del sërish teza e provimit 20 minuta pas nisjes, vjen menjëherë
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës ish-kryebashkiaku

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës
x
BREAKING NEWS

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)
x
BREAKING NEWS

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)
x
BREAKING NEWS

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën lëvizjen urgjente

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën
x
BREAKING NEWS

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja kush është Nikoll Sherrniku i arrestuar edhe më parë për vrasje

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja
x
BREAKING NEWS

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja kush emërohet zëvendësministëri i ri (Emri)

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja
x

Sport

EURO 2024, KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja! Mësoni formacionet zyrtare të 6 supersfidave

EURO 2024, KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja!

Në orën 20:45 do të startojnë 6 sfida të vlefshme për kualifikueset e Euro 2024.

Ndeshja më e rëndësishme padyshim është ajo mes Kosovës dhe Andorrës. Dardanët vijnë në këtë përballje pas barazimit 1-1 me Izraelin ndërsa Andorra pas humbjes me Rumaninë. Po në këtë grup do të luhet edhe dueli mes Zvicrës dhe Izraelit. Helvetët vijnë me moralin lart pas fitores 5-0 ndaj Bjellorusisë.

Ndërsa në grupin A ndeshja më e fortë është ajo mes Skocisë dhe Spanjës. Iberikët do të kërkojnë 3 pikëshin e radhës pas asaj ndaj Norvegjisë.

Në grupin D Turqia do të sfidojë Kroacinë e Luka Modriçit.

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI I


KOSOVA-ANDORRA

ZVICËR-IZRAEL

RUMANI-BJELLORUSI

GRUPI A

SKOCI-SPANJË

GRUPI D

TURQI-KROACI