BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Sport

Fanela e Argjentinës i dha titullin kampion, por nuk do ta besoni, shifrën e ‘frikshme’ të golave që ka shënuar bomberi Lionel Messi

Fanela e Argjentinës i dha titullin kampion, por nuk do ta besoni,

Lionel Messi tani numëron 102 gola me fanellën e kombëtares së tij, Argjentinën.

Sulmuesi i Paris Saint-Germain e arriti këtë shifër në orët e hershme të mëngjesit të së mërkurës (me kohën tonë lokale) në ndeshjen miqësore ndaj ishullorëve të Caracao.

Kampionët e Botës triumfuan me shifrat 7:0, teksa Lionel Messi shënoi një tre-golësh.

Ishte pikërisht shtatë herë fituesi i Topit të Artë ai që hapi llogaritë e sfidës në minutën e 20-të.

Një gol special për numrin 10 të amerikano-latinëve duke qenë se bëhej fjalë për golin numër 100 me fanellën e kombëtares së tij.

Megjithatë, mbrëmja u bë edhe më e bukur për yllin e PSG-së, që shënoi edhe dy herë të tjera në pjesën e parë (minutat 33 dhe 37) ndërsa mes golave të tij shënuan edhe Nico Gonzalez në minutën e 23-të dhe Enzo Fernandez në të 35-tën, për ta mbyllur pjesën e parë me rezultat 5:0.

Në pjesën e dytë, mes zëvendësimeve të shumta, Argjentina e uli ritmin duke shënuar vetëm dy gola me anë të Di Maria-s që realizoi nga penalltia në minutën e 79-të dhe Montiel që realizoi golin e shtatë të sfidës tre minuta para fundit të lojës.