BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x

Sport

Çfarë ndodhi me ish-futbollistin kuqezi? Mafia i vuri gjobë Gattusos, zbulohet çfarë i ndodhi familjarëve të tij

Çfarë ndodhi me ish-futbollistin kuqezi? Mafia i vuri gjobë

Familja e ish-futbollistit të Milanit, Genaro Gattuso, është në shënjestër të krimit të organizuar.

Baza e kërkesave për zhvatje ndaj tyre ishte ndërtimi i një sistemi paneli diellor, për të cilin familja e ish-futbollistit kishte siguruar financim prej 80 mijë eurosh.

Para që zhvatësit donin t’i merrnin në dorë dhe që do të ishin paguar drejtpërdrejt nga Rino.

Detaji del nga deklaratat e Ida Elvira Gattuso, motra e trajnerit aktual të Olympique Marseille.

Ajo ishte viktimë e dy zjarrvënieve të rënda “me qëllim frikësimin e Francesco Gattusos, babait të Rinos dhe detyrimit të tij për të paguar shumën e parave të kërkuara në mënyrë të paligjshme”, sipas urdhrit të kujdestarisë, të nënshkruar nga gjyqtarja hetuese Chiara Esposito.

Hetimet çuan në arrestimin e dy personave Aldo Abbruzzese, 51 vjeç, i konsideruar nga hetuesit si element kryesor i krimit të organizuar aktiv në zonën e Corigliano Rossano dhe Mustapha’ Hamil, 43 vjeç, banues në Schiavonea, përfundoi në burg, në zonën e Cosentino por me kombësi marokene.

Sipas “Il Fatto Quotidiano”, motra e Gattuso-s i ka folur një miku “të cilit i ka konfirmuar atë që kishte ndodhur nga Salvatore Pipieri ndaj Aldo Abbruzzese”.

Përgjimi mes dy grave nuk lë asnjë dyshim se kush e ka paguar: “Pra praktikisht gjithçka është zgjidhur… miku i vëllait… Salvatore… shkoi atje.

Ai zgjidhi gjithçka… kështu që tani asgjë nuk do të ndodhë përsëri në rregull?”. “Por pastaj a zbarkoi Salvatore në Kalabri?… A zbarkoi Salvatore në Kalabri?”.

“Po, vëllai im e dërgoi… gjithsesi gjithçka është në rregull”. “Ai bëri mirë… eh por çfarë të thashë këtë mëngjes? Këtë histori e zgjidhi vetëm vëllai juaj dhe askush tjetër…”.

Hetimet, të koordinuara nga prokurorët e DDA Catanzaro, Vincenzo Capomolla dhe të drejtuara nga komandanti i Karabinierëve të Kompanisë Corigliano Rossano, Marco Filippi, bënë të mundur nxjerrjen në dritë brenda një kohe të shkurtër mbi zjarrin e dy makinave të motrës së ish-trajnerit të Milanit.

Episodi i parë ndodhi tetorin e kaluar kur Opel Adam i përdorur nga Ida Gattuso u përfshi nga flakët.

Makina ishte e parkuar afër shtëpisë së tij. Situata u vu nën kontroll falë ndërhyrjes së zjarrfikësve por flakët kishin prekur edhe disa shtëpi.

Sërish sipas përgjimeve të publikuara nga “Il Fatto Quotidiano”, ka ende një aspekt të paqartë të historisë.

Ish-bashkëshorti i Ida Gattusos, Franco Nigro, duke folur me të në telefon, sulmon të atin e Rinos, duke cituar djalin e çiftit, të cilit ai pretendon se i duhet thënë e gjithë e vërteta: “Dëgjo një minutë, gjyshi yt kërkoi favore për kriminelët, nuk i dhashë emra, dhe ai nuk i respektoi, dhe kriminelët prandaj ia hoqën, ai nuk respektoi atë që duhej të respektonte dhe tani po ia nxjerrin mamit, kjo është e vërteta unë dhe vëllai pse duhet ta fsheh më fal se djali duhet t me shikoje si dikush qe nuk e thotë të vërtetën i thash të vërtetën mbrëmë, i thashë të vërtetën çfarë kam për të fshehur”.