BREAKING NEWS

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK, nëse Kraja nis goditjen e Berishës dhe Metës rrezikohet të ketë destabilitet

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK,
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente sekrete, së shpejti qeveria e Shqipërisë do të ekspozohet

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente
x
BREAKING NEWS

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje atyre që synonin të ma ‘hiqnin kokën’, të përshpejtojnë

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje
x
BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x

Sport

Çfarë ndodhi? Vjen lajmi emocionues për legjendën e Formula 1, gruaja e Michael Schumacher shpërthen në lot

Çfarë ndodhi? Vjen lajmi emocionues për legjendën e

Michael Schumacher, i cili fitoi kampionatin shtatë herë midis 1994 dhe 2004, nuk është parë publikisht që nga aksidenti i tij i tmerrshëm në ski në vitin 2013.

Dhe që atëherë familja e tij e ka mbajtur private gjendjen e tij. Megjithatë, të mërkurën ikonës së Ferrarit iu dha Çmimi Shtetëror i Rhine-Westfalisë së Veriut. Djali i tij Mick, i cili drejton makinën për veshjen e F1 Haas, nuk ishte në gjendje të merrte pjesë për shkak të sëmundjes.

Por gruaja e Michael, Corinna, 53 vjeç, dhe vajza Gina-Maria, 25 vjeç, ishin të pranishme për të pranuar nderin në emër të tij. Ata u bashkuan në skenë nga ish-presidenti i FIA-s dhe shefi i Ferrarit, Jean Todt.

Të pranishmit në ceremoni i bënë homazhe Schumacher me një ovacion të fortë. Dhe gjesti bëri që Corinna të shpërthejë në lot në atë që ishte një moment tepër prekës.

Pas ngjarjes, Todt shkroi në Twitter: “Një ceremoni emocionale në Koln për të nderuar karrierën e jashtëzakonshme të Michael Schumacher dhe serinë bamirëse me Corinna, Gina, Mick Schumacher dhe Henrik Wust.

“E takova Michael 30 vjet më parë, me Ferrarin, duke jetuar pasionin e tij dhe duke sjellë gëzim për miliona prej nesh!”

Duke reaguar ndaj ovacioneve në këmbë, Todt më vonë tha për “Bild”: “Kjo është thjesht e natyrshme. Askush nuk e kishte planifikuar të ishte aq emocional sa të derdhën lot nga Corinna, por ndonjëherë është mirë të mos e kontrollosh gjithmonë veten.”

Së fundmi Todt u dha fansave të F1 një përditësim të rrallë mbi gjendjen e Schumacher.

Ai i tha kanalit televiziv gjerman RTL: “Nuk më mungon Michael, e shoh atë. Po, është e vërtetë, unë shikoj gara me Michael.

“Por sigurisht, mendoj se ajo që më mungon është ajo që kemi bërë së bashku."