BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Sport

Çfarë ndodhi? Ylli i futbollit tërhiqet papritur, ja mesazhi ndaj drejtuesve të klubit

Çfarë ndodhi? Ylli i futbollit tërhiqet papritur, ja mesazhi

Ish-futbollisti i Real Madridit, Arsenalit dhe kampioni i botës me Gjermaninë në vitin 2014, Mesut Ozil, ka vendosur të tërhiqet nga futbolli i luajtur në moshën 34-vjeçare.

Sipas gazetarit turk Jakub Cinar, Ozil iu nënshtrua lëndimeve dhe njoftoi anëtarët e klubit se nuk do të vazhdonte të luante.

Ozil e filloi karrierën e tij te Schalke 04, ku luajti për një vit e gjysmë, më pas kaloi në stacionin e tij të radhës, Werder Bremen, për 5 milionë euro.

Me të Gjelbrit ai fitoi kupën e Gjermanisë në vitin 2009 dhe i çoi ata në finalen e Kupës UEFA. Pas dy vitesh në Gjermani, ai u transferua te Real Madrid në verën e vitit 2010.

Në Madrid ai fitoi kupën e Spanjës në sezonin 2010/11, kampionatin në sezonin 2011/12 dhe Superkupën e Spanjës.

Në verën e vitit 2013, ai u transferua te Arsenal – ku luajti për shtatë sezone, dhe ishte pjesë e fitimit të tre Kupave të FA, por nga ana tjetër, ai tregoi mjaft mungesë serioziteti dhe u trajtua ftohtë nga Topçinjtë.

Në verën e vitit 2020, ai u transferua në Turqi, ku luajti për Fenerbahçen për dy vjet. Më pas Ozil u transferua te Beshikta?.

Kujtojmë se ai gjithashtu bëri 92 paraqitje për kombëtaren gjermane.