BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Sport

Çfarë po ‘kurdis’ presidenti Macron dhe sulmuesi Mbappe? Zbardhet e vërteta e darkës

Çfarë po ‘kurdis’ presidenti Macron dhe sulmuesi Mbappe?

Siç dihet tashmë presidenti francez Emmanuel Macron është një tifoz i madh i futbollit. PSG, skuadra e tij e zemrës, do të humbasë shërbimet e 24-vjeçarit Kylian Mbappe në fundin e sezonit, me sulmuesin që do të vijojë karrierën te Reali i Madridit.

Fakt që e ka pranuar edhe presidenti i Republikës së Francës. Edhe pse në disa raste ka tentuar ta bindë që të rinovojë dhe të mos largohet nga “Parc des Princes”.

Së fundmi pati një tjetër bisedë me sulmuesin gjatë darkës së para dy ditëve, rreth së cilës për “L’Equipe” u shpreh se nuk provoi t’i ndryshonte mendimin “yllit” francez.

“A ishte një darkë për ta mbajtur te PSG-ja? Jo, aspak. Nuk ka patur asnjë diskutim për këtë temë, është detyra e drejtuesve të klubit të merren me një gjë të tillë.

Ishte normale që Mbappe të ishte pjesë e darkës, ai është një kampion i madh që dha kontribut në rrugëtimin e ekipit kombëtar në Botërorin e Katarit.

Gjithashtu ka meritat e tij në sukseset e PSG-së gjatë 7 viteve të fundit. Mendoj se të gjithë francezët e admirojnë këtë futbollist të madh, por e përsëris që nuk folëm për të ardhmen e tij”, u shpreh Macron.