BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x

Sport

Çfarë po ndodh? "Dridhet djalli", pas Juventus edhe Milan nën hetim, ja dyshimet e forta

Çfarë po ndodh? "Dridhet djalli", pas Juventus edhe Milan

Seksioni i policisë financiare së ‘Gaurdia di Finanza’ në Itali po heton shitjen e Milanit në verën e vitit 2022.

Sipas prestigjozes ANSA mund të ketë shkelje gjatë momentit që klubi i Milanos ndërroi pronësi nga fondi Elliot tek Red Bird Capital i Gerry Cardinale.

Gjithçka filloi me një ankesë të ish-aksionerit minoritar në menaxhimin e klubit të mëparshëm ‘Blue Skye’ me qendër në Luksemburg që ka ngritur padi për një operacion të parregullt të shitjes së Milanit. Situatë që i shtyu hetuesit të kërkonin për materiale potencialisht të zbulueshme.  

Sipas asaj që ndodh, Blue Skye ankohet se ai kurrë nuk ka dëgjuar për shitjen dhe nuk u informua deri sa u krye akti dhe për këtë arsye do të kishte kundërshtuar një sjellje të supozuar mashtruese.