BREAKING NEWS

Kërcet arma mes demokratëve të Berishës në korridoret e selisë, arrestohet autori që gjuajti në takimin e PD-së, zbardhet shkaku që situata degradoi në nxjerrjen e armëve

Kërcet arma mes demokratëve të Berishës në korridoret e
x
BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x

Sport

Çfarë po ndodh me Messin? Pamjet e kaviljes së ënjtur "pushtojnë" rrjetin (VIDEO)

Çfarë po ndodh me Messin? Pamjet e kaviljes së ënjtur

Lionel Mesi do të luajë botërorin e tij të fundit me Argjentinën në Katar, teksa kombëtarja latine shihet dhe si një nga pretendentët për ta fituar këtë kompeticion.

Megjithatë, duket se sulmuesi argjentinas nuk është në formën më të mirë, si pasojë e një dëmtimi që ka marrë në radhët e PSG-së. Ai është shfaqur në stërvitje rregullisht me shokët e skuadrës por pamjet e filmuara dje dhe sot, kanë treguar se kavilja e tij është e ënjtur në mënyrë të frikshme.  Kjo nuk e ka ndaluar lojtarin të stërvitet dhe të jetë i gatshëm për sfidën e nesërme ndaj Arabisë Saudite.

Por kanë qenë të shumtë tifozët të cilët e kanë shpërndarë foton e këmbës së tij të alarmuar, pasi një goditje e fortë në kavilje mund të mbyllë shumë më herët Botërorin për “Pleshtin”, duke i bërë thirrje Skalonit të mos e rrezikoje në këtë sfidë të parë. Messi konsiderohet si lojtari më i rëndësishëm për kombëtaren e tij dhe pritet që ai të jetë vendimtar në ndeshjet e Argjentinës.