BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Sport

Çfarë po ndodh me Napolin? Fati i Rudi Garcias vendoset në 4 ndeshjet e radhës

Çfarë po ndodh me Napolin? Fati i Rudi Garcias vendoset në 4

Trazirat kanë filluar të ndihen në skuadrën e Napolit. Dy pikë në tre ndeshje janë pak, shumë pak, sidomos kur drejton skuadrën kampione dhe kundërshtarët përballë ishin Genoa dhe Bolonja. Shtatë pikë larg kreut pas pesë javësh janë shumë për Napolin, për të cilin kanë filluar dyshimet e para që nuk mund të jetë as mes katër më të mirëve të Serie A.

Një fije frike për të ardhmen është e drejtë të ngrihet. Sigurisht, mbështetja formale e presidentit është e rëndësishme, faljet edhe në zemër të dhomave të zhveshjes, por duhen rezultatet. Në tre ndeshjet e kampionatit, atë kundër Udineses, Lecces, Fiorentina dhe në Ligën e Kampionëve kundër Real Madridit, Rudi Garcia luan shumë, ndoshta gjithë rrugëtimin e tij me Napolin.

Që Osimhen u sqarua menjëherë me trajnerin dhe shokët e tij është një gjë e mirë. Fakti që klubi ka vendosur të mos e gjobisë atë është një shenjë e qartë e dëshirës për të zgjidhur çdo mosmarrëveshje në kohë reale dhe për të vazhduar përpara. De Laurentiis tregoi mbështetjen e tij menjëherë pas barazimit të fundit ishte një mesazh qetësues.

Megjithatë po vijnë sinjale, të cilat, nëse nuk tingëllojnë si një paralajmërim i vërtetë, janë shumë domethënëse. Kalendari bëhet kështu avokati i së ardhmes së afërt të Garcias. Skuadra është me të, por fati ka qenë kundër dhe tani duhen pikët e munguari. Trajneri francez luan gjithçka për gjithçka në katër sfidat e radhës.