BREAKING NEWS

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda
x
BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Sport

Festival golash në Laç, Vllaznia mposht kurbinasit

Festival golash në Laç, Vllaznia mposht kurbinasit

14 gola në dy ndeshje! Vllaznia dhe Tirana i dhanë Superligës një start spektakolar këtë të shtunë.

Shkodranët fituan në sfidën tenistike në Laç. Plot 8 gola u shënuan në këtë takim, gjashtë prej të cilëve vetëm në pjesën e parë, që u mbyll në barazim 3-3. Golat për laçianët u shënuan nga Zarubica 35′, 39, Lushkja 45+1′. Ndërsa për kuqeblutë Latifi 11′, Da Silva 25′, Aralica 41′. Fitorja u vulos nga Gurishta, që kaloi Vllazninë në avantazh në nisje të pjesës së dytë dhe Kaina, që shënoi në minutat shtesë.

Tirana mposhti 4-2 Skënderbeun. Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1. Golat u shënuan nga Behiratche për Tiranën dhe Jean Victor për Skënderbeun. Në të dytën, dy gola të Ngo dhe një i Limajt çuan rezultatin në 4-1 për bardheblutë, ndërsa për Skënderbeun shënoi golin e dytë Mensah në minutën e 90.

Tirana dhe Vllaznia i bashkohen Teutës me pikë të plota në javën e parë. Durrsakët nisën me fitore mbrojtjen e titullit, teksa mposhtën 1-0 Partizanin.