Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Festoi golin me simbolin shqiptar, irritohen mediat serbe, zbuloni çfarë shkruajnë për yllin e Manchester United

Postuar: 12/08/2019 - 17:44

  Mediat serbe janë irrituar me futbollistin anglez, i cili festoi golin e tij duke bërë shqiponjën me duar. Në një artikull, mediat “Kurir”, shkruan se sulmuesi Markus Rashford nu ke di se çfarë do të thotë simboli i shqiponjës me dy koka që bëri me duar.

“Rashford bëri diçka, për të cilën publiku botëror u irritua… Rashford e festoi golin e tij të parë duke bërë simbolin e Shqipërisë së Madhe, të ashtuquajturën shqiponjë me dy koka. Ky gjest, i cili pati shumë reklamë vitin e kaluar, pasi u bë nga Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, me sa duket është bërë shumë i njohur për futbollistët e botës. Tani ngrihet pyetja nëse Rashford është i vetëdijshëm për kuptimin e shenjës që bëri dhe si reagoi bashkëlojtari i tij, Nemanja Matic, në stol”-shkruan  media serbe “Kurir”.
 
 
Një ditë më parë futbollisti, Markus Rashford gjatë ndeshjes ku Manchester United ka mposhtuar Chelseas me rezultatin 4-0, shënoi golin e parë. Ai tërhoqi vëmendjen teksa e festoi shënimin e golit duke bërë me duar simbolin e shqiponjës shqiptare.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 23:50

Janë luajtur mbrëmjen e sotme 8 sfidat e radhës të vlefshme për grupet e Champions League. Gjithçka ka nisur me sfidën Ajax-Chelsea, e cila ka përfunduar me rezultatin 0-1 për londinezët e drejtuar nga Lampard.

Postuar: 23/10/2019 - 23:19

Interi ka arritur të sigurojë fitoren e parë në Champions përballë një kundërshtari direkt për ve

Postuar: 23/10/2019 - 21:28

Ngatërrimi i himnit tonë në stadiumin “Stade de France” i ka kushtuar kombëtares së &

Postuar: 23/10/2019 - 20:07

Inter – Borussia Dortmund është kryendeshja e natës së sotme në Ligën e Kampionëve.

Postuar: 23/10/2019 - 16:43

Jose Mourinho për momentin nuk drejton një skuadër futbolli.

Postuar: 23/10/2019 - 07:26

Liga e Kampioneve u kthye mbrëmë me duelet e xhiros së tretë të saj, ku spikatën fitoret e skuadr

Postuar: 23/10/2019 - 07:24

Kombëtarja luajti dy ndeshje mjaft të mira në tetor, në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, në