BREAKING NEWS

Kërcet arma mes demokratëve të Berishës në korridoret e selisë, arrestohet autori që gjuajti në takimin e PD-së, zbardhet shkaku që situata degradoi në nxjerrjen e armëve

Kërcet arma mes demokratëve të Berishës në korridoret e
x
BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x

Sport

FIFA, Katari, hija e korrupsionit (VIDEO)

FIFA, Katari, hija e korrupsionit (VIDEO)

Përbindëshi është se si Sepp Blatter, Presidenti i FIFA-s e quajti Federatën Ndërkombëtare të Futbollit. Me rastin e Kupës së Botës 2022, ky film shqyrton rrethanat e zgjedhjeve të diskutueshme të Katarit në dhjetor 2010. Rezulton se institucioni është rrënuar rëndë nga korrupsioni. 

Transmetimi i këtij filmi do të pasohet nga një debat Infrared. Hansjürg Zumstein (SRF), Maria Roselli (RSI) dhe Ludovic Rocchi (RTS) kanë hasur në dokumente të FIFA-s që thonë se tre anëtarë të komitetit ekzekutiv do të kishin marrë para për të garantuar votën e tyre në favor të Katarit.

https://www.rts.ch/play/tv/doc-a-la-une/video/la-fifa-le-qatar-et-lombre-de-la-corruption?urn=urn:rts:video:13531170