BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Sport

Finalja e Kupës së Shqipërisë, përfundon pjesa e parë

Finalja e Kupës së Shqipërisë, përfundon pjesa e

Pjesa e parë e finales të Kupës së Shqipërisë mes Tiranës dhe skuadrës së Egnatias ka përfunduar.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Air Albania”, Tirana dhe Egnatia ende nuk e kanë gjetur golin e parë në finalen e kësaj gare.


Të dy skuadrat kishin rastet e tyre për ta gjetur golin, por që Lika i Tiranës dhe Sherri i Egnatias arritën të mbajnë portat e tyre të paprekura.

Gjyqtari i ndeshjes, Jorgji Enea kishte punë gjatë kësaj pjese të parë duke ndarë dy kartonë të verdhë për Tiranën (Najdovski – minuta e 11’ dhe Qefalija – minuta e 19’), dhe dy kartonë të verdhë për Egnatian (Mellugja – minuta e 4’ dhe Laurentino – minuta e 34’), ndërsa me karton të kuq e ndëshkoi futbollistin e Tiranës, Elvi Berishan.

Tirana gjendet me një lojtar më pak në fushë që prej ndëshkimit të Berishës me të kuq qysh në minutën e 25’. Pjesa e parë mbyllet me rezultat të barabartë 0:0.