BREAKING NEWS

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat në administratë, ja kush përfiton! Zbulohen dhe sa do të jenë pagesat e kompensimit për efektivët e policisë që shërbejnë larg vendbanimit

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë kokën dhe të heshtë, do të turpërohet kur...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë
x
BREAKING NEWS

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e dyta...”, Sali Berisha njofton lëvizjen e radhës për padinë ndaj Blinken-it

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha zbulon prapaskenat: Ja çfarë do të ndodhë me selinë e PD-së nëse gjykata i jep vulën Alibeajt

Sali Berisha zbulon prapaskenat: Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton opozitën shpallja e tij non-grata? Berisha habit me përgjigjen

A po e dëmton opozitën shpallja e tij non-grata? Berisha habit me
x
BREAKING NEWS

“Do të ketë mbi 30 mijë vetë në protestë!”, Arian Çani bën reagimin epik ndaj deklaratës së Luçiano Boçit: Uaaaa, o Ylli e di ç’do të thotë...

“Do të ketë mbi 30 mijë vetë në
x
BREAKING NEWS

Habit me deklaratën e tij Sali Berisha: Unë jam kosovar

Habit me deklaratën e tij Sali Berisha: Unë jam kosovar
x
BREAKING NEWS

“Berisha e di këtë gjë “, Arian Çani paralajmëron surprizën e Ilir Metës më 25 korrik: Edhe ata që janë me pushime do të hapin ekranin

“Berisha e di këtë gjë “, Arian Çani
x

Sport

Finalja/ Lorik Cana lëshon batutën epike: Tare u ka gjetur shtëpi tifozëve të Romës. Unë bëj tifo për….

Finalja/ Lorik Cana lëshon batutën epike: Tare u ka gjetur shtëpi

Ish-kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana mendon se organizimi i finales së Conference League është përgjegjësi e madhe për vendin tonë edhe për faktin që ky është edicioni i parë i kompeticionit më të ri futbollistik të UEFA-s.

“Së paku për 48 orë, jemi kryeqyteti i sportit europian dhe botëror. Një kompeticion i ri, pavarësisht. Në çdo vend ku kam shkuar nëpër finale ka pasur problem me tifozët, por në përgjithësi gjërat po shkojnë mirë”, tha Cana për A2 CNN.

I pyetur nëse ka pasur kërkesa për t’u gjetur shtëpi romanistëve, edhe pse ka luajtur me Lazio-n, Cana përgjigjet me një batutë:

“Duke jetuar në Romë kam pasur shumë kërkesa për të ardhur këtu. Së pari për ndeshjen, por edhe për të njohur vendin tonë. Loriku i ka shtëpitë në Kosovë, Igli i ka më afër këtu, dhe me sa di unë i ka futur disa njerëz në shtëpi”.

Edhe pse verdhekuqtë kanë qenë rivalët e tij në Itali, lidhja shqiptare bën që dëshira për skuadrën fituese në finale, të anojë nga ata.
“Tifo, nëse duhet të bëj, bëj vetëm për Marashin, se nuk bëj dot tifo për Romën”, thotë Cana.