Fitorja e Shqipërisë, vjen reagimi serb, Kurir: Skandal! Droni me simbolet shqiptare provokim

Postuar: 10/07/2015 - 11:21

Ka ardhur edhe reagimi i parë nga Serbia në lidhje me fitoren e Shqipërisë në Gjykatën e Arbitrazhit, ku kombëtarja jontë mori tre pikët në tavolinë.

Reagimi ka ardhur nga media serbe "Kurir" e cila e quan skandal vendimin që CAS ka marrë, ndërsa dronin me simbolet shqiptare mbi stadiumin e Beogradit e cilëson si provokim.

Pas këtij vendimi Shqipëria ngjitet në vendin e dytë në Grupin I në kuotën e 10 pikëve, aq sa edhe Danimarka, por me një ndeshje më pak, ndërsa Serbia mbetet plotësisht jashtë loje.

Postuar: 17/11/2019 - 21:21

Franca ka kaluar sërish në avantazh në minutën e 30. Goli i dytë është shënuar nga ylli i Barcelonës, Antonie Greizman.

Postuar: 17/11/2019 - 21:12

Gjatë momentit kur po ekzekutohet himni i miqve, fërshëllimat kanë qënë të shumta nga ana e tifoz

Postuar: 17/11/2019 - 20:59

Shënon Franca nga një goditje standarte dhe të parin në stadiumin e ri. Në minutën e 8-të ës

Postuar: 17/11/2019 - 20:56

Flori Mumajesi, Aurela Gaçe dhe Era Istrefi kanë elektrizuar 21 mijë tifozët në stadiumin kombëta

Postuar: 17/11/2019 - 20:33

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare Gianni De Biasi ndodhet në stadiumin e ri "Air Albania&q

Postuar: 17/11/2019 - 20:26

Kosova u mund nga Anglia, në një ndeshje që u mbyll me rezultatin 0-4.Winks shënoi në minutën e 3

Postuar: 17/11/2019 - 20:14

Atmosfera në “Air Albania Stadium” me 21 mijë tifozë po dhurojnë një atmosferë elektr