Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Fitorja e Shqipërisë, vjen reagimi serb, Kurir: Skandal! Droni me simbolet shqiptare provokim

Fitorja e Shqipërisë, vjen reagimi serb, Kurir: Skandal! Droni me simbolet shqiptare provokim

Postuar: 10/07/2015 - 11:21

Ka ardhur edhe reagimi i parë nga Serbia në lidhje me fitoren e Shqipërisë në Gjykatën e Arbitrazhit, ku kombëtarja jontë mori tre pikët në tavolinë.
 
Reagimi ka ardhur nga media serbe "Kurir" e cila e quan skandal vendimin që CAS ka marrë, ndërsa dronin me simbolet shqiptare mbi stadiumin e Beogradit e cilëson si provokim.
 
Pas këtij vendimi Shqipëria ngjitet në vendin e dytë në Grupin I në kuotën e 10 pikëve, aq sa edhe Danimarka, por me një ndeshje më pak, ndërsa Serbia mbetet plotësisht jashtë loje.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 18:43

Sipas mediave zvicerane, sulmuesi i Liverpullit dhe i Zvicrës, Xherdan Shaqiri i ka mbjellë flokët, gjatë periudhës kur shqiptari ishte i lënduar.

Postuar: 05/12/2019 - 12:06

Racizmi është një nga problemet më të mëdha që ka futbolli në Itali dhe debatet kanë qenë të shum

Postuar: 05/12/2019 - 07:24

Trajneri Karlo Ançeloti po kalon momente të vështira tek Napoli, megjithëse dje presidenti Aureli

Postuar: 05/12/2019 - 07:23

Lojtarët e përfaqësueses kuqezi po kalojnë momente të mira me ekipet e tyre në kampionatet e ndry

Postuar: 05/12/2019 - 07:21

Në fundjavë Teuta do të presë në Durrës skuadrën e Skënderbeut, në kryeduelin e javës së 14-të të

Postuar: 04/12/2019 - 22:47

Trajneri portugez Jose Mourinho ka provuar sonte humbjen e parë si trajner i Hotspur, duke

Postuar: 04/12/2019 - 22:12

Tani po zhvillohet ndeshja midis Junatid dhe Totenhemit në këto momente, e vlefshme për javën e 1