Flamurtari mposht Vllazninë me rezultatin 2-0

Postuar: 20/09/2015 - 21:44

Flamurtari ka mundur ta mposhtë Vllazninë me rezultatin 2-0. Ndeshja nisi me Flamurtarin më agresiv.  Vlonjatët mundohen të ushtrojnë presion që në minutat e para, por pa mundur t’i afrohen portës. Pas minutës së 7, ritmi i lojës bie ndjeshëm deri në minutën e 18 ku vjen edhe goli që zhbllokon sfidën. Është Flamurtari që shënon me Bedi Grecën.

Krosim nga Ylli Hoxha në krahun e majtë, Chadadze e kontrollon në qendër të zonës dhe mundohet të krijojë hapësirën për të gjuajtur, aty pranë ndodhet Greca që nuk mendohet dy herë dhe godet duke e dërguar topin në rrjetë. Në avantazh vlonajtët dhe sfida bëhet më e bukur.

Kuqezinjtë e Levit fillojnë të kërkojnë edhe golin e dytë duke qenë ata zotër të fushës. Në minutën e 42-të realizon sulmuesi Chadadze. Aksion i shpejtë i vlonjatëve dhe topi shkon në krahun e djathtë, Telushi përpiqet ta kontrollojë, por vjen me shpejtësi Idrizaj që e kroson drejt zonës, Chadadze gjendet krejtësisht i lirë në zonë dhe godet bukur me kokë duke e dërguar në rrjetë. Dyfishon rezultatin Flamurtari duke e mbyllur pjesën e parë me avantazhin 2-0.

Në pjesën e dytë ka rënë një rrebesh shiu i madh. Ndeshja ka vijuar me disa raste sporadike, por se rezultati ka mbetur i pandryshuar.

Postuar: 22/04/2019 - 19:54

Pas dështimit në Champions League dhe triumfit në kampionat, Juventus po mendon që tani për merkaton verore.

Postuar: 22/04/2019 - 17:54

Gjendet i vdekur futbollisti brazilan Valdiram Kaetano de Morais.

Postuar: 22/04/2019 - 16:59

Të shtunën, pas fitores me Fiorentinës, Juventusi është shpallur kampione në Itali për të tetën h

Postuar: 22/04/2019 - 10:11

Paraqitjet zhgënjyese të Shkodran Mustafit me fanellën e Arsenalit kanë irrituar në maksimum ti

Postuar: 21/04/2019 - 22:46

Një garë shumë të pazakontë po zhvillohet këtë edicion në kampionatin spanjoll sa i përket pjes

Postuar: 21/04/2019 - 20:26

Komisioni i Disiplinës në FSHF-së ka pezulluar për 12 muaj nga të gjitha aktivitetet sportive f

Postuar: 21/04/2019 - 13:17

Masimiliano Allegri nuk e fitoi asnjëherë dashurinë e tifozëve të Juventusit.