BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Sport

Florian Marku flet pas fitores, komenton mesazhet e politikanëve shqiptarë: Nuk jam pjesë e asnjë partie. Ja çfarë ndodhi pasi mbaroi ndeshja ime

Florian Marku flet pas fitores, komenton mesazhet e politikanëve

Boksieri shqiptar Florian Marku i cili të shtunën e kaluar mori titullin e kampionit të botës në peshën e mesme IBF ka thënë se nuk i ka pasur problem mesazhet e politikanëve dhe se i ka mirëpritur edhe pse ai nuk është pjesë e asnjë partie politike.

Më tej Marku foli edhe për prezencën e shqiptarëve në stadiumin k uu ndesh duke thënë se ishin larguar menjëherë pasi kishte mbaruar ndeshja e tij pasi nuk u interesonin ndeshjet e tjera.

“Unë kam një ndeshje me 20 nëntor. Do të rri një javë pushim dhe pastaj do të vizitoj edhe familjen time, kur të vi aty. Unë nuk i kam problem mesazhet e politikanëve dhe nuk jam pjesë e ndonjë partie, i mirëpres nga të gjithë. Unë isha ndeshja e dytë e eventit. Nuk e kemi pritur aq shumë njerëz. Publiku kur mbarova unë ndeshjen u larguan më pas, nuk u interesonte kush ndeshej më vonë.
Unë e kam nisur boksin në Greqi, por me kickboks. Por mua më kanë quajtur gjithmonë si boksieri dhe prandaj kam kaluar lehtë në boks.”