BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Sport

Forbes publikon listën: Mbappe kryeson, ja kush janë futbollistët më të paguar në botë

Forbes publikon listën: Mbappe kryeson, ja kush janë futbollistët

Revista ka llogaritur të ardhurat totale të lojtarëve në sezonin 2022/23, që përbëhet nga pjesa e futbollit, paga dhe shpërblimet. Dhe fitimet jashtë fushës, marrëveshje sponsorizimi, reklama, dhe të ardhura nga biznesi.

Forbes mori të dhëna nga burime publike si Capology.com dhe foli gjithashtu me të brendshëm të futbollit, përfshirë Tancredi Palmerin.

Në krye të listës është sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe. Të ardhurat e francezit vlerësohen në 128 milionë dollarë: 110 milionë, të ardhura nga futbolli, 18 milionë, të ardhura jashtë fushës, shkruan abcnews.al.

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Lionel Messi është i dyti me 120 milionë dollarë, përfshirë 65 milionë dollarë në futboll dhe 55 milionë dollarë jashtë fushës.

Sulmuesi i Mançester Junajtid, Cristiano Ronaldo, përfundoi treshen e parë me 100 milionë dollarë (40+60).

1. Kylian Mbappé (PSG) – 128 milion dollarë (110+18)

2. Lionel Messi (PSG) – 120 milionë (65+55)

3. Cristiano Ronaldo (Manchester United) – 100 milionë (40+60)

4. Neymar (PSG) – 87 milionë (55 + 32)

5. Mohamed Salah ( Liverpool ) – 53 milionë (35 + 18).

6. Erling Haaland (Manchester City) – 39 milionë (35 + 4)

7. Robert Lewandowski ( Barcelona ) – 35 milionë (27+8)

8. Eden Hazard (Real Madrid) – 31 milionë (27+4)

9. Andres Iniesta (Vissel Kobe) – 30 milionë (25+5)

10. Kevin de Bruyne (Manchester City) – 29 milionë (25 + 4).