BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e Elbasanit

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga kati i katërt, zbardhen detajet e para

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga
x
BREAKING NEWS

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja çfarë po ndodh në selinë blu

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja
x
BREAKING NEWS

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon Partinë Socialiste: Nuk më lejojnë të...

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x

Sport

Formacionet zyrtare Arsenal-Sporting Lisbon: Gabriel Jesus rikthehet në sulm për një “biletë” çerek-finaleje

Formacionet zyrtare Arsenal-Sporting Lisbon: Gabriel Jesus rikthehet në

Pas afro 30 minutash në “Emirates Stadium”, “topçinjtë” e Arsenal do të presin portugezët e Sporting Lisbon, në ndeshjen e kthimit të fazës së 1/16-ve, të UEFA Europa League, me përballjen e parë e cila u mbyll me rezultatin 2 me 2.

Për sfidën e sotme tekniku Mikel Arteta ka vendosur t’i rreshtojë të tijët me formulën 4-4-2, ku si zakonisht në portë është “gardiani”, Aaron Ramsdale e para tij në mbrojtje Tomiyasu, Saliba, Gabriel dhe Zinchenko. Në mesfushë janë vendosur Nelson, Jorginho, Granit Xhaka e Fabio Vieria, me dyshen e sulmit që i është besuar brazilianëve, Gabriel Jesus dhe Gabriel Martinelli.

Në krahun tjetër tekniku Ruben Amorim ka vendosur t’i rrështojë të tijët me formacionin 3-4-3, ku në portë është vendosur spanjolli Adan. Në mbrojtje Inacio, Diomande dhe Jermiah St. Juste. Katërshja e mesfushës përbëhet nga Matheus Reis, Ugarte, Pedro Gonçalves dhe Egaio, ndërsa “tridenti” i sulmit plotësohet nga Trincao, Paulinho dhe Edwards.

Formacionet zyrtare Arsenal-Sporting Lisbon: Gabriel Jesus rikthehet në