BREAKING NEWS

Zgjedhjet në Itali - Exit Poll-et nxjerrin fituese Melonin, mediat e huaja: Fitorja e saj do të alarmojë pjesën më të madhe të Europës

Zgjedhjet në Itali - Exit Poll-et nxjerrin fituese Melonin, mediat e huaja:
x
BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19, vjen njoftimi i fundit nga Ministria e Shëndetësisë: Ja ç'po ndodh në Shqipëri

Pandemia e Covid-19, vjen njoftimi i fundit nga Ministria e
x
BREAKING NEWS

Britania po 'hap dyert'! Liz Truss gëzon pa masë edhe shqiptarët, zbulohet plani i ri i emigracionit

Britania po 'hap dyert'! Liz Truss gëzon pa masë edhe
x
BREAKING NEWS

Pas akuzave të Deizi Arapit, reagon deputeti i Partisë Demokratike

Pas akuzave të Deizi Arapit, reagon deputeti i Partisë Demokratike
x
BREAKING NEWS

Meta zbardh bisedën me Yuri Kim për Berishën ‘non grata’: Ja çfarë i thashë ambasadores

Meta zbardh bisedën me Yuri Kim për Berishën ‘non
x
BREAKING NEWS

Takimi me ambasadoren Kim, Meta zbardh detajet: Patëm një bisedë shumë të hapur për...

Takimi me ambasadoren Kim, Meta zbardh detajet: Patëm një bisedë
x
BREAKING NEWS

I dogjën makinën për herë të dytë/ Zbardhet dëshmia tronditëse e ‘gangsteres’ nga Bilishti, Deizi Arapi: Shteti të më mbrojë, do më gjejnë në ndonjë kanal, ja me kë kam pasur konflikte

I dogjën makinën për herë të dytë/ Zbardhet
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Plas sherri në Dhërmi, 46-vjeçari plagos me thikë të riun, dyshimet e para

EMRI/ Plas sherri në Dhërmi, 46-vjeçari plagos me thikë
x

Sport

Formacionet zyrtare Everton-Chelsea, Broja e nis nga pankina

Formacionet zyrtare Everton-Chelsea, Broja e nis nga pankina

Kampionati më i fortë i futbollit, Premier League, ka nisur edicionin e 124-ët dhe sot Chelsea do të zhvilloi takimin e parë të sezonit 2022-2023, atë ndaj Everton, që nis në orën 18:30 dhe do mund ta ndiqni ekskluzivisht në “Super Sport 2”.

Vendasit, që janë edhe klubi me më shumë histori në elitën e futbollit anglez, Everton nis sezonin e 120-ët.

Ndërsa nda ndajnë edhe disa minuta nga nisja e kësaj përballjeje, trajnerët Lampard dhe Tuchel kanë vendosur formacionet me të cilët do të luajnë sot, dhe sulmuesi e kombëtares shqiptare, Armando Broja do e nisë këtë takim nga stoli.