Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Formacionet zyrtare/ Modriç e nis nga stoli, Ateltiko zbret nga minuta e parë me Grizman

Postuar: 15/08/2018 - 20:27

Sot në orën 21:00 vëmendja e futbollit botëror zhvendoset në Talin, ku do të zhvillohet superndeshja midis Atletiko Madrid dhe Real Madrid. Skuadrat do të ndeshen sëbashku për trofeun e Superkupës së Europës dhe sfida pritet të dhurojë spektakël.

 
Ndërkohë që të dy trajnerët në ditën e djeshme janë shprehur shumë të përqendruar te kjo ndeshje dhe të dy kërkojnë vetëm fitoren. Lopetegui ka pasur disi të vështirë në zgjedhjen e portierit titullar pasi të dy lojtarët janë në nivel të klasit botëror. Më poshtë ndiqni dhe formacionet zyrtare për të dyja skuadrat.
 
21:00| Real Madrid-Ateltiko Madrid
 
Formacionet:
 
Reali i Madridit: Navas, Karvahal, Ramos, Varan, Kros, Bezema, Bejl, Marselo, Kasemiro, Asensio, Isko.
 
Atletiko e Madridit: Oblak, Godin, Koke, Grizman, Saul Nigez, Lemar, Rodri, Saviç, Diego Kosta, Huanfran, Lukas.
dfghsdfghdf

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/04/2019 - 10:55

Shpresat ishin të gjitha te Kristiano Ronaldo, por as portugezi nuk arriti dot t’ja sillte trofeun e Champions League Juventusit këtë sezon.

Postuar: 18/04/2019 - 07:46

Manchester City dështoi sërish në rrugëtimin për të triumfuar në Champions, një kompeticion që po

Postuar: 18/04/2019 - 07:17

Liga e Kampioneve mëson gjysmëfinalistët, ku Siti i Guardiolës eliminohet nga Totenhemi pas një n

Postuar: 18/04/2019 - 07:15

Tirana do të ketë disa duele vendimtare në këtë fund sezoni, ku padyshim trajnerit Ardian Mema i

Postuar: 18/04/2019 - 07:14

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit ka prej ditësh së djeshme edhe zyrtarisht trajnerin e saj.

Postuar: 17/04/2019 - 23:37

Një emër i madh i futbollit gjerman do të kthehet në ekipin e Bayern në fillim të vitit të ardh

Postuar: 17/04/2019 - 23:02

Janë mësuar 4 skuadrat gjysëmfinaliste të UEFA Champions League të sezonit 2018-2019.  &nb