Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Formacionet zyrtare për ndeshjen Liverpul-Bajern, zbuloni si do të luajnë skuadrat

Postuar: 19/02/2019 - 20:42

Janë publikuar pak çaste më parë formacionet zyrtare të ndeshjes Liverpul-Bajern i Mynihut, sfidë e cila do të nisë në orën 21:00 në stadiumin “Anfield Road” të Liverpulit.

Jurgen Klop ka vendosur të luajë me skemën 4-3-3, ku në portë është Alison, në mbrojtje Robertson. Matip, Fabinjo dhe Aleksandër-Arnold. Në mesfushë kapiteni Henderson do të bëjë repart me Keita dhe Vijnaldum, ndërsa në sulm treshja e frikshme Sane-Salah-Firmino.

Me të njëjtin formacion ka rreshtuar Bajernin e tij dhe Robert Kovaç. Nojer në portë, në mbrojtje Kimish, Shule, Humels dhe Alaba. Në mesfushë Alkantara, Martinez dhe Hames Rodrigez, ndërsa në sulm, nuk do të jenë Roben e Riberi në krah të Levandovskit, por Koman e Gnabri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 23:32

Sulmuesi i Juventusit, Kristiano Ronaldo luajti titullar ndeshjen e sotme me Portugalinë në shtëpi ndaj Serbisë.
 

Postuar: 25/03/2019 - 23:30

Tre gola, 3 pikë.

Postuar: 25/03/2019 - 21:43

Mbyllet pjesa e parë e takimit Andorë-Shqipëri, me epërsinë e kuqezinjve.

Postuar: 25/03/2019 - 21:14

Kombëtarja shqiptare po luan takimin e dytë eliminator të Euro 2020.

Postuar: 25/03/2019 - 19:36

Sfida e vlefshme për kualifikueset e “Euro 2020”, mes Andorrës dhe Shqipërisë do të s

Postuar: 25/03/2019 - 18:24

Pasi Panuci është larguar si trajner i Kombëtares sonë të futbollit, një tjetër trajner me famë k

Postuar: 25/03/2019 - 12:16

Sitata te kombëtarja nuk është aspak e mirë dhe aktualisht jemi pa trajner pas shkarkimit të Kris