Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Frikë për arrestimin e Ronaldos’, Juventus merr vendimin drastik

Postuar: 21/03/2019 - 08:57

Organizatorët e një turneu veror të profilit të lartë për skuadrat më të mëdha të klubit të futbollit botëror kanë vendosur ta mbajnë Juventusin dhe yllin e saj Cristiano Ronaldo larg nga Shtetet e Bashkuara këtë vit, duke eliminuar rrezikun e mbajtjes së yllit portugez nga autoritetet si pjesë e një hetimi për përdhunimin në Las Vegas, shkruan prestigjozja “New York Times”.
 
“International Champions Cup”, do të zhvillohet në Shtetet e Bashkuara si zakonisht, ndërsa e Juventus do të jetë pjesë e turit aziatik. Juventusi do të bashkohet atje, ka shumë të ngjarë në Kinë dhe Singapor,  nga ekipet e Premier League Tottenham Hotspur dhe Manchester United.
 
Vetëm disa muaj pas transferimit të Ronaldos në Torino, Departamenti i Policisë Metropolitane në Las Vegas tha se kishte rihapur një hetim për akuzat e një gruaje amerikane, Kathryn Mayorga, e cila tha se Ronaldo e përdhunoi atë në një dhomë hoteli në Las Vegas më 2009 dhe më pas i pagoi 375.000 dollarë për heshtjen e saj.
 
Ronaldo dhe avokatët e tij në mënyrë të përsëritur mohuan akuzat për përdhunim. Ronaldo e quajti atë “lajme të rreme” në një video të postuar në një nga llogaritë e tij të mediave sociale dhe në një moment avokatët e tij kërkuan të padisin gazetën gjermane që ishte i pari që publikoi akuzat e Kathryn Mayorga.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 10:11

Paraqitjet zhgënjyese të Shkodran Mustafit me fanellën e Arsenalit kanë irrituar në maksimum tifozët londinezë të cilëve u është sosur durimi.
 

Postuar: 21/04/2019 - 22:46

Një garë shumë të pazakontë po zhvillohet këtë edicion në kampionatin spanjoll sa i përket pjes

Postuar: 21/04/2019 - 20:26

Komisioni i Disiplinës në FSHF-së ka pezulluar për 12 muaj nga të gjitha aktivitetet sportive f

Postuar: 21/04/2019 - 13:17

 Masimiliano Allegri nuk e fitoi asnjëherë dashurinë e tifozëve të Juventusit.

Postuar: 21/04/2019 - 09:27

 Juventusi fitoi ditën e djeshme zyrtarisht titullin kampion për herën e tetë rradhazi në Se

Postuar: 21/04/2019 - 07:54

Premier League angleze po vijon të dhurojë surpriza dhe emocione të forta në këto javë të fundit

Postuar: 21/04/2019 - 07:52

Java e 30-të e kampionatit, Kategoria Superiore, nuk pati ndonjë surprizë të mirëfilltë, por mund