BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Sport

Frikë nga tërmeti në Napoli para duelit me Realin, ekspertët kontrollojnë stadiumin

Frikë nga tërmeti në Napoli para duelit me Realin, ekspertët

Nata para ndeshjes së Ligës së Kampioneve mes Napolit dhe Real Madrid nuk ka qenë e qetë. Arsyeja kryesore ka qenë një termet i magnitudës 4 të shkallës Rihter, i cili ka tronditur qytetin e Jugut të Italisë.

Situata në fakt ka qenë pak kaotike pas tërmetit të orës 22.08, pasi skuadra madrilene sapo ishte kthyer në hotel pas stërvitjes dhe mes lojtarëve kishte pak panik. Gjithsesi, gjithçka ka kaluar në normalitet më vonë, teksa është njoftuar se gjërat do të vazhdonin sipas planit, ndonëse stadiumi “Maradona” gjendet në një lagje shumë pranë me epiqendrën e lëvizjeve sizmike.

Komuna e Napolit është vënë në lëvizje për të siguruar që gjithçka është në rregull dhe që në orët e para të mëngjesit, inxhinierë dhe ekspertë kanë kontrolluar me hollësi impiantin ku zhvillohet ndeshja e sotme, për t’u siguruar që nuk ka dëme. Në këtë mënyrë, UEFA është informuar se nuk ka probleme dhe i ka dhënë dritën e gjelbër vijimit normal të ndeshjes që është një nga përballjet kryesore të javës së dytë të fazës në grupe të turneut.