BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Sport

FSHF dhe kuqezinjtë, Tirana e Partizani, bëjnë urimet speciale në 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë (VIDEO)

FSHF dhe kuqezinjtë, Tirana e Partizani, bëjnë urimet speciale

Aroma e festës së 111 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë është ndjerë edhe në komunitetin e futbollit, pavarësisht se kjo ditë shumë aktorë kanë qenë të impenjuar në fushë. Federata Shqiptare e Futbollit dhe klubet uruan nëpërmjet postimeve në rrjetet sociale.

Institucioni i futbollit në vend kishte zgjedhur disa nga momentet më të bukura të kualifikueseve të Euro 2024, duke e shoqëruar me kolonën zanore Rrjedh në këngë e ligjërime, ku refreni “Po ku ka si ti o Shqipëria ime” është edhe slogani që do të shoqërojë kuqezinjtë në aventurën e vitit të ardhshëm në Gjermani.

Edhe klubi i Tiranës ka postuar një video, ku shihen edhe një pjesë e futbollistëve bardheblu të veshur me kostume popullore nën tingujt e këngës “Shqipëri o nëna ime”.

Ndërsa Partizani ka uruar me një pjesë të futbollistëve të kuq, teksa në fillim shfaqet Eros Grezda e të tjerët më pas. Gjithashtu, edhe klubet e tjera, por edhe futbollistë të shquar të Kombëtares kanë uruar festën e flamurit.