Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Furtunë” tek Barcelona, këta lojtarë pritet të largohen para nisjes së sezonit të ri

Postuar: 11/07/2019 - 19:03

Teksa jemi një muaj e disa ditë para nisjes së sezonit të ri futbollistik, tek Barcelona priten ndryshime të mëdha në përbërjen e klubit.

Në mediat sportive spanjolle qarkullon lajmi se trajneri i katalanasve, Ernesto Valverde, i ka kërkuar klubit që të largojë disa lojtarë, me arsyetimin se nuk e kanë të garantuar vazhdimësinë ty ky klub sportiv.

Gazeta sportive spanjolle, "Sport.es", në një artikull të saj shkruan se nga Barcelona pritet të largohen shtatë futbollistë.

Futbollistët që pritet t’i thonë "lamtumirë" klubit katalanas do të jenë: Rafinha, Malcom, Jean Clair Todibo, Philipe Coutinho, Nelson Semedo, Ousmane Dembele dhe Ivan Rakitic.

Kujtojmë se gjatë kësaj merkatoje verore, Barcelona ka bërë një nga blerjet më të bujshme. Bëhet fjalë për mesfushorin e Ajax, De Jong, kartoni i të cilit u vlerësua me 79 milionë Euro nga Barcelona.

Ndërkohë që klubi i Barcelonës vijon tratativat për arritjen e një marrëveshje për blerjen e yllit të Atletico Madrid, sulmuesin francez Antoine Griezmann.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 16:46

Transferimi i bujshëm i sulmuesit serb Luka Jovic nga Eintracht Frankfurti te Real Madridi për shifrën e 60 milionë € ka nxitur drejtësinë gjermane të nisë hetimet ndaj menaxherit të tij me origjinë shqiptare Fal

Postuar: 18/09/2019 - 07:30

Liga e Kampioneve u kthye në fushë mbrëmjen e djeshme, tashmë me duelet e para të fazës së grupev

Postuar: 18/09/2019 - 07:28

Janë luajtur katër javët e para të Kategorisë Superiore dhe është fakt që kjo gjysmë e parë e faz

Postuar: 18/09/2019 - 07:26

Kosova po bën një paraqitje të shkëlqyer në ndeshjet ndërkombëtare, dëshmuar me pozitat e forta t

Postuar: 17/09/2019 - 23:01

Një sfidë e cila pritej të prodhonte gola dhe spektakël u mbyll në paqe me rezultatin 0-0.

Postuar: 17/09/2019 - 22:01

Janë mbyllur në barazim pa gola pjesët e para të dy supersfidave në Champions, Napoli-Liverpool s

Postuar: 17/09/2019 - 20:58

Interi e nis me barazim aventurën e tij në Champions League dhe shkak është bërë një lojtar &lsqu