BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Sport

Futboll femra/ FSHF organizon ndeshjet e grupit 7 në Ligën B të Europianit

Futboll femra/ FSHF organizon ndeshjet e grupit 7 në Ligën B të

Futbolli i femrave në Shqipëri ka njohur një progres domethënës gjatë viteve të fundit, dëshmuar jo vetëm me rezultatet në përmirësim në ekipet kombëtare, por edhe me praninë e Vllaznisë në nivelin më të lartë për klube në Europë, pra në UEFA Champions League. Në këtë mënyrë, futbolli i femrave po jep shpresë për një ringritje të shpejtë dhe e vërteta është se UEFA nuk është kursyer për ta mbështetur futbollin e kësaj gjinie në Shqipëri, nëpërmjet projekteve të saj. Ndërkohë, shorti për disa ekipe kombëtare moshash për garat kualifikuese të Europianit është hedhur. Në këtë mënyrë, edhe Kombëtarja Shqiptare U-19 për vajza, njohu kundërshtaret e raundit të dytë të eliminatoreve të Kampionatit Europian për vajza 2023. Shorti e ka vendosur skuadrën e drejtuar nga Kreshnik Krepi në grupin B7 në Ligën B, aty ku përballë do të ketë Skocinë dhe Lihtenshtejnin. Ashtu sikurse ndeshjet e kualifikueseve të Kampionatit Europian për vajza U-17 që do të zhvillohen në Shqipëri, pas konsultimeve me federatat anëtare dhe UEFA-n, edhe sfidat e raundit të dytë të këtyre kualifikueseve do të zhvillohen në Shqipëri në datat 5, 8 dhe 11 prill në formën e një mini-turneu. Shqipëria e drejtuar nga trajneri Kreshnik Krepi është pjesë e Ligës B edhe për këtë vit, teksa do të garojë në ndeshjet e muajit prill për një vend të parë në grup, duke synuar ngjitjen në Ligën A për herë të parë. Në ndeshjet e raundit të parë për këtë grupmoshë që u zhvilluan në muajin tetor në vendin tonë, nën organizimin e suksesshëm të FSHF-së dhe UEFA-s, Shqipëria U-19 për vajza u rendit në vendin e dytë në grup, me dy fitore dhe një humbje. Duhet thënë se ambiciet e vajzave kuqezi këtë herë janë për më shumë dhe shpresohet të kemi sukses me kualifikim.