Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Futbolli është i paparashikueshëm", Guardiola bën gjestin e madh ndaj Tottenhamit pas humbjes

Postuar: 18/04/2019 - 07:46

Manchester City dështoi sërish në rrugëtimin për të triumfuar në Champions, një kompeticion që po rezulton një “mollë e ndaluar” për Pep Guardiolën, që kur vendosi të largohet nga Barcelona.

Në përfundim të takimit, trajneri spanjoll pranoi verdiktin e fushës, por theksoi se ka dyshime për golin e Llorentes, që rezultoi vendimtar për fatin e kualifikimit.

“Është mizore, por duhet ta pranojmë. Pas 20 minutash, kryesonim 3-2 dhe në pjesën e dytë krijuam shumë raste, duke shënuar golat që na duheshin. Për fat të keq shkoi keq për ne dhe nuk na mbetet veçse t’i urojmë fat Tottenhamit për gjysmëfinalet. Jam pro VAR-it, por te goli i Llorentes, kam përshtypjen se kishte një prekje me dorë”, tha Guardiola.

Raheem Sterling shënoi golin e kualifikimit për City-n në minutat shtesë, pro VAR-i ndërhyri për ta anuluar për pozicion jashtë loje, ndërsa Guardiola u pyet edhe për këtë moment.

“E pashë aksionin dhe njerëzit më konfirmuan se ishte në pozicion jashtë loje. Ne humbëm edhe një penallti në ndeshjen e parë, por jam shumë krenar për futbollistët dhe tifozët. Kurrë nuk kam parë mbështetje të tillë, që kur kam ardhur në Manchester, por futbolli është i paparashikueshëm”, tha trajneri spanjoll.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 09:28

Juventusi po kërkon me ngulm një trajner të ri dhe dy ditët e fundit një emër që ka dalë fuqishëm në skenë, është ai i Maurizio Sarrit.
 

Postuar: 23/05/2019 - 07:29

Një prej të rinjve më premtues dhe që ka shanse të bëhet numri një në botë pas tërheqjes së Leo M

Postuar: 23/05/2019 - 07:27

Një nga futbollistët më të mirë të mbrojtjes, Ivan Balliu, i cili ende nuk e ka shfaqur në maksim

Postuar: 23/05/2019 - 07:26

Në fundjavë Partizani pritet të festojë në mënyrë madhështore titullin kampion pas 26 vjetësh pri

Postuar: 22/05/2019 - 23:45

Përfaqësuesja shqiptare vazhdon grumbullimin e saj të pjesshëm për ndeshjet eliminatore të Euro 2

Postuar: 22/05/2019 - 23:25

Përfaqësuesja gjermane e futbollit prezantoi ndryshime të rëndësishme në ndeshjet e ardhshme elim

Postuar: 22/05/2019 - 22:15

Duke nisur nga sezoni i ardhshëm, UEFA do bëjë disa ndryshime drastike në kompeticionin më të rën