BREAKING NEWS

Rama nuk pranon formulën e 5 qershorit, del pro listave të hapura dhe vulos divorcin me SHBA pas kërkesës së Yuri Kim për rrotacion politik

Rama nuk pranon formulën e 5 qershorit, del pro listave të hapura dhe
x

Sport

Futbolli humb talentin 24-vjeçar, ndërroi jetë nga malaria

Futbolli humb talentin 24-vjeçar, ndërroi jetë nga malaria

Sulmuesi nga Togo, Kossi Koudagba, ka humbur jetën në moshën 24-vjeçare i prekur nga malaria.

“BBC” raporton se ai kishte vendosur ta kalonte karantinën prej Covid-19 në Devié, në periferi të kryeqytetit Lomé, ku ishte rritur. Duke tentuar t’i ruhej vurisit të rrezikshëm, ai ra në kontakt me malarien.

Koudagba ka luajtur deri së fundmi me skuadrën ASC Kara. Para një viti ai ishte golashënuesi më i mirë i kampionatit vendës. Ai ka qenë gjithashtu lojtar i rëndësishëm i kombëtares së Togos.