BREAKING NEWS

“Je simbol i trafikantit të drogës Pablo Eskobar”, Meta paralajmëron kryeministrin Rama: Do të përfundosh me mjekun te koka dhe policin te dera

“Je simbol i trafikantit të drogës Pablo Eskobar”, Meta
x
BREAKING NEWS

“Është një xhelat i vërtetë”, ish-Presidenti Meta paralajmëron Ramën: Do të përdorim ligjet e tij për të...

“Është një xhelat i vërtetë”,
x
BREAKING NEWS

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak: Më qepej nga prapa si xhol dhe…

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak:
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x

Sport

Futbolli në zi! Portieri ndahet nga jeta në moshë të re, klubi i dërgon mesazhin e fundit emocionues

Futbolli në zi! Portieri ndahet nga jeta në moshë të re,

Futbolli i Bosnje-Hercegovinës u trondit nga lajmi për vdekjen e Mate Matic, portierit 20-vjeçar të HNK Mladost Domaljevac. Djaloshi u gjend i vdekur pranë një diskoteke në Orsaje.

Lajmin e hidhur e kanë bërë të ditur në faqen zyrtare të klubit në Facebook.

Njoftimi i klubit:

“Sot do të mbahet mend për humbjen e një shpirti të ri, një anëtar i klubit tonë, një anëtar i ekipit tonë dhe një person që, që kur ishte fëmijë, zbukuroi fushën tonë dhe portën tonë. Një mëngjes i zi zbardhi fshatin tonë.

Ngushëllime të sinqerta familjes, miqve dhe të gjithë atyre që e njohën. Një jetë kaq e re nuk duhet të përfundojë kështu. Vitin e fundit Mate iu përkushtua disa qëllimeve më të larta, akademisë dhe uniformës së policisë, dhe përveç kësaj vazhdoi të kontribuonte në fushën e gjelbër.

Faleminderit, Mato, për çdo seancë stërvitore, çdo ndeshje që ke luajtur dhe çdo minutë që ke kaluar me ne.

Na gëzoni tani nga një vend tjetër më i mirë, jini të qetë, jini të qetë dhe ne do të vazhdojmë disi, për nderin tuaj.

Të kesh një tokë të zezë të lehtë, një shtrat të ngrohtë dhe largimi yt është një shenjë se asgjë në jetë nuk ka dhe nuk do të ketë kuptim, se asgjë materiale nuk është e vlefshme dhe se nuk e di se si mund të përfundojë një ditë.

Do ta kemi të vështirë ta përballojmë faktin që ju jeni larguar, por do të mbeteni me shumë kujtime, shumë të qeshura dhe momente të bukura.

U prefsh në paqe engjëll”, thanë ata në njoftim.

Futbolli në zi! Portieri ndahet nga jeta në moshë të re,