BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Sport

Futbolli rikthehet në “shtëpi”, ja ku do të organizohet Euro 2028

Futbolli rikthehet në “shtëpi”, ja ku do të

Kampionati Europian 2028 do të organizohet nga Britania dhe Irlanda, pasi Turqia vendosi të tërhiqej. Kjo do të thotë se të dy vendet nuk do të kenë kundërshtarë, kur UEFA të shpallë zyrtarisht organizuesit për Kampionatin Europian pas pesë vitesh.

Të dyja vendet nënshkruan garancitë e nevojshme për turneun, kjo do të krijojë një përvojë futbolli mikpritëse, emocionuese dhe të sigurt për lojtarët dhe tifozët që të shijojnë në çdo qytet dhe çdo lojë.

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda zbuluan detajet pas ofertës së tyre në prill, duke përfshirë dhjetë stadiumet ku do të zhvillohen ndeshjet.

Dy arena janë zgjedhur nga kryeqyteti i Anglisë, Londra, Ëembley dhe Tottenham Hotspur Stadium. Ndeshjet e Irlandës së Veriut do të priten në arenën Casement Park në Belfast, e cila do t’i nënshtrohet një rizhvillimi të madh.

Nga Irlanda u zgjodh stadiumi Aviva Dublin, nga Skocia Hampden Park dhe nga Uellsi Stadiumi Komunal Cardiff.  Duke u rikthyer në Angli, përveç dy arenave në Londër, në listë përfshihen edhe  stadiumet Etihad, Villa Park, St James’ Park dhe Bramley-Moore Dock, arena që do të ndërtohet dhe që do të jetë shtëpia e re e Evertonit.