BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Sport

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-portieri i Kombëtares

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-portieri i Kombëtares

Ish-portieri i Partizanit dhe Kombëtares në vitet 70-të, Bashkim Muhedini është ndarë nga jeta në moshën 74 vjeçare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, aty ku jetonte prej kohësh. Pas problemeve me shëndetin, Muhedini nuk ka mundur të fitojë ndeshjen më të madhe.

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-portieri i Kombëtares

Pjesë  e Partizanit deri në vitin 1976, Muhedini ka qenë një nga portierët që ka mbetur në memorien e tifozëve të asaj kohe për pritjet spektakolare. Bashkim Muhedini lindi më 16 prill të vitit 1948 dhe kontribuoi për disa vite pranë skuadrës së Partizanit. Muhedini do të mbahet mend dhe për ndeshjet e luajtura me ekipin Kombëtar në vitet 70-të duke koleksionuar dhe nderuar në 7 ndeshje fanellën kuqezi.

Ndeshjet e Muhedinit me ekipin Kombëtar:

12.06.1971 Gjermani P. – Shqipëri

2-0 14.11.1971 Shqipëri – Turqi

3-0 21.06.1972 Finlandë – Shqipëri

1-0 29.10.1972 Rumani – Shqipëri

2-0 06.05.1973 Shqipëria – Rumani

1-4 03.11.1973 Shqipëri – Gjermani L.

1-4 08.11.1973 Shqipëri – Kinë 1-1