BREAKING NEWS

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm: Ky ilaç i zakonshëm ul rrezikun e vdekjes nga koronavirusi

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm:
x

Sport

Futbollisti i Kombëtares shqiptare shënon një tjetër gol në Champions League

Futbollisti i Kombëtares shqiptare shënon një tjetër gol

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni vijon të shënojë në Ligën e Kampionëve. Pasi i siguroi kualifikimin Ferencvaroshit në sfidën ndaj Dinamos së Zagrebit, baratasi ka gjetur sërish rrugën e rrjetës në përballjen e sotme ndaj Moldes, të vlefshme për turin “Play-Off”.

Në minutën e 52-të, pas një harkimi të Botkës, nga e djathta, Uzuni, goditi në mënyrë mjeshtërore me kokë, duke e çuar topin në cepin e portës, dhe duke dyfishuar shifrat në transfertë ndaj norvegjezëve.