BREAKING NEWS

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr masat e reja për të kufizuar përhapjen e Covid, mbyllen universitetet dhe konviktet, ja çfarë pritet të ndodhë me baret dhe restorantet në Shqipëri

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr
x

Sport

Futbollisti infektohet me COVID-19, kombëtarja e tij mbetet pa lojtarë

Futbollisti infektohet me COVID-19, kombëtarja e tij mbetet pa lojtarë

Kombëtarja afrikane e Guinesë është një nga më të prekurat, teksa së fundmi janë konfirmuar 5 raste pozitive, një ndër ta edhe lojtari i Liverpoolit, Nabi Keita, që është edhe kapiteni i skuadrës te kjo kombëtare

Në këtë situatë, Guinea është detyruar të anulojë miqësoren ndaj Gambias, për shkak se nuk kishte mjaftueshëm lojtarë për të zhvilluar ndeshjen, teksa të gatshëm ishin vetëm 9 lojtarë. Kujtojmë se te Guinea janë kushtëzuar edhe nga dëmtimet e shumta gjë që bëri që numri i lojtarëve për këtë kombëtare të ishte i pakët.