Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Futbollisti shqiptar zyrtarisht te Roma? “Corriere dello Sport” zbardh detajet e kontratës

Postuar: 20/10/2019 - 23:13

Elseid Hysaj insiston të largohet nga Napoli. Nuk gjen më hapësira me C.Ancelottin, mes dëmtimeve dhe zgjedhjeve taktike, anësori kuqezi e ka parë vetën jashtë ekipit të parë, madje në Champions as që është grumbulluar, vetëm 54 minuta në 3 ndeshje në Serie A.

25-vjeçari shqiptar dëshiron të luaj në vazhdimësi, për këtë arsye kërkon të ndryshoj ambient. Në verë ishte shumë pranë një transferimi te Roma, skuadër e cila nuk ka ndërmend të heq dorë nga Hysaj. Agjenti i tij, Mario Giuffredi, ka negociuar në vazhdimësi me Petrachin, drejtorin sportiv të Romës, madje kanë gjetur dhe një akord paraprak.

Roma ka gati një kontratë 5-vjeçare nga ku Hysaj do të përfitoj 2,5 milion euro në sezon. Lojtari është i gatshëm të ulet në çdo moment me drejtuesit e Napolit për të zgjidhur kontratën por De Laurentiis insiston, kërkon 20 milion euro për kartonin e tij.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2019 - 23:28

Shqipëria U-19, e drejtuar nga Nevil Dede, është mundur me rezultatin 2-1 nga Belgjika U-19, në një ndeshje të vlefshme, për Grupin 4 eliminator.

Postuar: 16/11/2019 - 18:38

Trajneri i Francës Deshamp  kërkon vendin e parë për Kombëtaren që drejton.

Postuar: 16/11/2019 - 14:37

Një letër anonime që përmbante kërcënime dhe një plumb iu dorëzua ditët e fundit trajnerit të Int

Postuar: 16/11/2019 - 13:32

Jo vetëm kontrolle të rrepta dhe uniforma blu pa fund… E nesërmja duhet të jetë festë për

Postuar: 16/11/2019 - 10:13

Trajnerit të Interit, Antonio Konte-s, i ka mbërritur një zarf anonim në shtëpi, ku kishte brenda

Postuar: 16/11/2019 - 09:30

Nesër në stadiumin e ri kombëtar, i cili nisi si “Air Albania” do të luhet ndeshja e

Postuar: 16/11/2019 - 07:30

Argjentinasit fituan me rezultatin 1-0 miqësoren me rivalin vjetër amerikano-latin, v