Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gëzim Krasniqi “harron” Partizanin, firmos me Rabotniçkin në Maqedoni

Postuar: 13/01/2018 - 10:06

Partizani largoi disa lojtarë të rëndësishëm të grupit të mëparshëm, për t’i zëvendësuar me emra të rinj. Në fakt, trajneri Sulejman Starova ishte ai që mori vendimin final, duke besuar se Partizani pa Malotën, Krasniqin dhe Vilën do të ishte më i mirë në fushë. Pati debate të shumta për këtë lëvizje të Starovës, por duke qenë se futbollistët e lartpërmendur kanë kualitet dhe eksperiencë, e gjetën veten shpejt në gjirin e skuadrave rivale të Partizanit. Së fundmi, gjen skuadër ku të luajë sezonin në vijim mbrojtësi Gëzim Krasniqi. Futbollisti ka arritur akordin me Rabotniçkin ku fillon një aventurë të re në kampionatin maqedonas. Mbrojtësit 28-vjeçar i janë dashur vetëm pak ditë pas largimit nga Partizani për të gjetur skuadrën e tij të re, edhe pse menjëherë pasi u la jashtë listës së të kuqve për përgatitjet në Antalia, Krasniqi u bë objekt dëshirash për disa klube të Kategorisë Superiore, vetë futbollisti ka preferuar një eksperiencë jashtë Shqipërisë për të vijuar karrierën. Për mbrojtësin, i cili e ka nisur karrierën si futbollist me Besën, skuadrën e qytetit të tij të lindjes, dhe ka qenë për 6 muaj edhe te Flamurtari në sezonin 2014-2015, kjo është eksperienca e parë jashtë kampionatit shqiptar. Te Rabotniçki ai vihet nën urdhrat e trajnerit Goran Stankovski me skuadrën maqedonase që gjendet në vendin e pestë në klasifikim me 23 pikë, po aq sa dhe skuadra shqiptare e kryeqytetit maqedonas, Shkupi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 23

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2018 - 08:53

Golashënuesi më i mirë i Europës këtë sezon ka gjasa të jetë një Ronaldo, një Mesi, siç ka ndodhur shpesh vitet e fundit, por gjasat janë të mëdha që të jetë një tjetër, sepse në këtë rivalitet ka shumë emra dhe të gjithë po realizojnë gola të vlefshëm, ku padyshim më në formë duket lojtari i Liverpulit, e

Postuar: 20/03/2018 - 08:51

Një nga mediat më të mëdha botërore, britanikja “The Guardian”, i ka kushtuar një shkrim të zgjatur hetimit që po i bëhet Skënderbeut nga UEFA dhe mundësinë e dënimi

Postuar: 20/03/2018 - 08:45

Trajneri i Kombëtares Kristian Panuçi doli dje në konferencë për shtyp, ku arsyetoi me argumente zgjedhjet e bëra në kuadër të ndeshjes miqësore të 26 marsit ndaj Norvegjisë, ta

Postuar: 19/03/2018 - 22:15

Thomas Strakosha feston sot ditëlindjen e tij të 23-të dhe klubi i Lazio-s skuadër ku aktivizohet aktualisht gardiani shqiptar i ka kushtuar një video-mesazh ku pjesë e saj ësht

Postuar: 19/03/2018 - 16:14

Kukësi fitoi 2-0 me Vllazninë në takimin që u luajt në ‘Zeqir Ymeri’. Goli i parë u shënua në minutën e 34 nga mbrojtësi Shameti.

Postuar: 19/03/2018 - 11:33

Trajneri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci ndodhet në një konferencë për shtyp për miqësoren me Norvegjinë më 26 Mars.

Postuar: 19/03/2018 - 10:11

Edhe Manchester United   ka hyrë në garë për Neymarin.