Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gafa e FSHF-së/ “Zhvendos” Korçën në verilindje

Postuar: 19/11/2018 - 16:07

Siç është bërë traditë e përvitshme, FSHF organizon çdo vit Kupën Pavarësia për festat e nëntorit, me skuadra nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi.

Edhe këtë FSHF ka publikuar axhendën e këtij eventi ku ndeshjet do të luhet në Korçë, më datën 27 nëntor dhe përfaqësues nga vendi ynë do të jetë Skënderbeu vendas, ndërsa nga Kosova, 2 Korriku i Prishtinës. Otranto vjen si gjithnjë nga Mali i Zi, ndërsa nga Maqedonia do të zbarkojë Struga.

Por, në njoftimin e saj FSHF-ja ka bërë një gafë të rëndë duke theksuar “se për të dytin vit rradhazi ka zgjedhur qytetin verilindior për të zhvilluar këtë aktivitet”.

“Kupa “Pavaresia 2018″, do te zhvillohet ne qytetin e Korces.

Federata Shqiptare e Futbollit, organizatorja e ketij turneu mbarekombetar, per te dytin vit rradhazi ka zgjedhur qytetin verilindior per te zhvilluar kete aktivitet.

Pjesemarres do te jene kater skuadra: Otrant e Ulqinit, Struga nga Maqedonia, 2 Korriku nga Prishtina dhe Skenderbeu i Korces. Shorti gjysemfinal do te hidhet me date 27 nentor.

Ndeshjet do te luhen me date 28 nentor ne aneksin dhe stadiumin Skenderbeu”. Aktiviteti fillon ne oren 11.00”, thuhet në njoftimin e FSHF-së. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 17:09

Tomas Munir ka marrë vemendjen e të gjithëve me videon që ka postuar në profilin e tij në rrjetet sociale.Mbrojtësi i PSG-së shihet në video teksa bën një një festim që kurrsesi nuk duhet marrë shembull.

Postuar: 14/12/2018 - 07:14

Trajneri Arsen Venger, aktualisht i papunë, vijon të japë intervista në media të ndryshme, të bëj

Postuar: 14/12/2018 - 07:13

Thomas Strakosha është në qendër të kritikave nga një pjesë e analistëve dhe tifozëve ultras të L

Postuar: 14/12/2018 - 07:11

Sot do të përplasen dy kryesuesit e kampionatit, Partizani dhe Kukësi.

Postuar: 13/12/2018 - 23:45

Chelsea, Bate Borissov, Dynamo Kiev, Rennes, Genk, Malmo, Eintracht Frankfurt, Lazio, Villareal,

Postuar: 13/12/2018 - 20:51

Për herë të parë në historinë e futbollit, një Kampionat Europian dhe Kupë bote mund të mbahen në

Postuar: 13/12/2018 - 20:17

Ndeshja e sotme mes Lazios dhe Frankfurtit në Europa League është shoqëruar me trazira të mëdha p