BREAKING NEWS

Meta i përgjigjet ultimatumit të Gramoz Ruçit/ Presidenti propozon emrin e radhës për kreun e KLSH, kush është pedagogu i Drejtësisë i propozuar

Meta i përgjigjet ultimatumit të Gramoz Ruçit/ Presidenti
x

Sport

Gafa e FSHF-së/ “Zhvendos” Korçën në verilindje

Gafa e FSHF-së/ “Zhvendos” Korçën në

Siç është bërë traditë e përvitshme, FSHF organizon çdo vit Kupën Pavarësia për festat e nëntorit, me skuadra nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi.

Edhe këtë FSHF ka publikuar axhendën e këtij eventi ku ndeshjet do të luhet në Korçë, më datën 27 nëntor dhe përfaqësues nga vendi ynë do të jetë Skënderbeu vendas, ndërsa nga Kosova, 2 Korriku i Prishtinës. Otranto vjen si gjithnjë nga Mali i Zi, ndërsa nga Maqedonia do të zbarkojë Struga.

Por, në njoftimin e saj FSHF-ja ka bërë një gafë të rëndë duke theksuar “se për të dytin vit rradhazi ka zgjedhur qytetin verilindior për të zhvilluar këtë aktivitet”.

“Kupa “Pavaresia 2018″, do te zhvillohet ne qytetin e Korces.

Federata Shqiptare e Futbollit, organizatorja e ketij turneu mbarekombetar, per te dytin vit rradhazi ka zgjedhur qytetin verilindior per te zhvilluar kete aktivitet.

Pjesemarres do te jene kater skuadra: Otrant e Ulqinit, Struga nga Maqedonia, 2 Korriku nga Prishtina dhe Skenderbeu i Korces. Shorti gjysemfinal do te hidhet me date 27 nentor.

Ndeshjet do te luhen me date 28 nentor ne aneksin dhe stadiumin Skenderbeu”. Aktiviteti fillon ne oren 11.00”, thuhet në njoftimin e FSHF-së.