BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Sport

Gafa e gjashtë tifozëve francezë, përballen me atë që nuk e prisnin: U nisën për në Budapest, por përfundojnë në…

Gafa e gjashtë tifozëve francezë, përballen me atë

Gjashtë tifozë të Francës janë përballur me një situata sa të pakëndshme aq edhe komike, ndërkohë që ishin nisur të ndiqnin ndeshjen e kombëtares së tyre.

Franca luajti te shtunën me Hungarinë, aty ku barazuan 1-1. Gjashtë tifozët ishin nisur për të ndjekur këtë ndeshje nga stadiumi, por për fat të keq kanë ngatërruar Budapestin me Bukureshtin dhe kanë përfunduar në Rumani, ndonëse donin të shkonin në kryeqytetin hungarez.

Tifozët ngatërruan qytet dhe përfunduan në Rumani, duke u detyruar që ndeshjen ta shikojnë nga TV, raporton “Jurnalul National”.

Në Budapest luhej ndeshja mes Ukrainës dhe Austrisë dhe kur panë tifozët ukrainas, francezët menduan se ishin të skuadrës rivale të Francës.

Kur pamë tifozët e Ukrainës, ne menduam se ishin ata të Hungarisë dhe i ndoqëm nga pas, duke menduar se përderisa ishin nga ky vend e dinin më mirë rrugën për në stadium”, tha njëri nga tifozët francezë.