Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Gafa’ e rëndë e FSHF-së para presidentit të FIFA dhe Ramës, detaji i pakëndshëm që zbehu magjinë e inaugurimit të stadiumit

Postuar: 17/11/2019 - 23:11

Federata Shqiptare e Futbollit inauguroi stadiumin e ri të Kombëtares së Shqipërisë ndërsa të pranishëm në këtë ceremoni ishin personalitet të ndryshe nga bota e futbollit. I ftuar nderi ishte edhe Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin, i cili erdhi sot në Shqipëri i shoqëruar nga një delegacion.

Por, krahas të gjithave, diçka duket se nuk është parë me kujdesin e duhur nga ana e FSHF-së. Bëhet fjalë për një gabim në tabelën informuese të stadiumit, të cilën e zbuluan në shenjë simbolike kryeministri Edi Rama, kreu i federatës Armando Duka si dhe kreu i UEFA-s, Aleksader Ceferin.

Në tabelën e mëposhtme  dallohet qartë se shkruesit e saj kanë bërë një gabim në drejtshkrimin e anglishtes. Kështu, gabimi është në fjalën “inaguration”, fjalë e cila në formën e saktë duhej të shkruhej  “inauguration”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 17:42

Sot në ndeshjen e Kategorisë së Parë mes Shkumbinit dhe Dinamos është dhunuar me grushte arbitri Sokol Bebja. Në përfundim të ndeshjes, disa tifozë kanë hyrë në fushën e lojës dhe kanë goditur Bebjën.

Postuar: 14/12/2019 - 07:22

Ai fitoi Ligën e Kampioneve sezonin e kaluar dhe ishte tekniku më i mirë i zgjedhur nga FIFA dhe

Postuar: 14/12/2019 - 07:21

Sulmuesi Armando Sadiku po kalon një moment të mirë në kampionatin spanjoll, konkretisht me Malag

Postuar: 14/12/2019 - 07:20

Në prani të afro 20 mijë vetëve, dueli i mbrëmshëm derbi midis Partizanit e Tiranës mori trajtën

Postuar: 13/12/2019 - 23:38

Pas triumfit të Boris Johnson, Britania po afrohet akoma dhe më shumë me Brexit.

Postuar: 13/12/2019 - 23:26

19 mijë e 31 tifozë sot ndoqën derbin e kryeqytetit nga shkallët e “Air Albania Stadium&rdq

Postuar: 13/12/2019 - 22:22

Presidenti i Partizanit Gazmend Demi ka komentuar fitoren e Tiranës në derbin e sotëm.