BREAKING NEWS

“Do ndodhë shumë shpejt”, Spartak Ngjela reagon pas deklaratës tronditëse të ish-këshilltarit Bolton dhe zbulon çfarë e pret presidentin

“Do ndodhë shumë shpejt”, Spartak Ngjela reagon pas
x

Sport

‘Gafa’ e rëndë e FSHF-së para presidentit të FIFA dhe Ramës, detaji i pakëndshëm që zbehu magjinë e inaugurimit të stadiumit

‘Gafa’ e rëndë e FSHF-së para presidentit të

Federata Shqiptare e Futbollit inauguroi stadiumin e ri të Kombëtares së Shqipërisë ndërsa të pranishëm në këtë ceremoni ishin personalitet të ndryshe nga bota e futbollit. I ftuar nderi ishte edhe Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin, i cili erdhi sot në Shqipëri i shoqëruar nga një delegacion.

Por, krahas të gjithave, diçka duket se nuk është parë me kujdesin e duhur nga ana e FSHF-së. Bëhet fjalë për një gabim në tabelën informuese të stadiumit, të cilën e zbuluan në shenjë simbolike kryeministri Edi Rama, kreu i federatës Armando Duka si dhe kreu i UEFA-s, Aleksader Ceferin.

Në tabelën e mëposhtme  dallohet qartë se shkruesit e saj kanë bërë një gabim në drejtshkrimin e anglishtes. Kështu, gabimi është në fjalën “inaguration”, fjalë e cila në formën e saktë duhej të shkruhej  “inauguration”.