BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Sport

Gafë e pabesueshme e FSHF-së, planifikon ndeshjen e Superiores kur nuk ia lejon UEFA

Gafë e pabesueshme e FSHF-së, planifikon ndeshjen e Superiores kur nuk

Sektori i Garave në FSHF shumë shpejt do të duhet të ndryshojë kalendarin e ndeshjeve të javës së katërt të Kategorisë Superiore, Shkak për këtë është bërë programimi i gabuar i një ndeshje në këtë javë, më saktësisht asaj mes Teutës dhe Skënderbeut që mendohej se do të mbyllte sfidat.

Në FSHF kanë planifikuar që dy nga ndeshjet e javës së katërt, Laçi-Vllaznia dhe Teuta-Skënderbeu, të zhvillohen të martën. Sipas planit, kurbinasit presin shkodranët në orën 16:00, ndërsa durrsakët presin ekipin korçar në orën 19:00.

Pikërisht kjo ndeshje e dytë bie ndesh me rregulloret e UEFA-s dhe në teori, nuk duhet të lejohet nga organizata ndërkombëtare e cila për çështje të ngjashme vendos gjoba të majme. Këtë të martë nisin ndeshjet e Ligës së Kampioneve dhe një nga rregulloret e “shenjta” të UEFA-s saktëson që asnjë kampionat europian nuk duhet të zhvillojë ndeshje në të njëjtin orar me sfidat e këtij turneu për të mos zbehur shikueshmërinë e tij.

Sipas kalendarit, në orën kur në fushën e lojës zbret Teuta me Skënderbeun, do të jenë edhe Milan-Njukasëll dhe Jang Bojs-Lajpcig në turneun më të famshëm për klube në botë. Kjo sigurisht bie ndesh me rregulloren e UEFA-s dhe bën të detyrueshëm ndryshimin e orarit të ndeshjes së Superiores, për të mos u përballur me sanksione të rënda financiare për FSHF-në si organizatore e turneut.