BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Sport

“Galaktikët” presin “baskët” në “Bernabeu”, publikohen formacionet e sfidës Real Madrid-Real Soceidad

“Galaktikët” presin “baskët” në

Në orën 21:00, “galaktikët” e Real Madrid do të presin në mitikun spanjoll, “Santiago Bernabeu”, “baskët” e Real Soceidad, në përballjen e vlefshme për javën e 5-të të Kampionatit spanjoll të futbollit, La Liga.

Përsa i përket formacioneve, tekniku Carlo Ancelotti i ka rreshtuar “mbretërit” e tij, me formulën e zakonshme të këtij sezoni, 4-3-1-2, ku në portë është pozicionuar spanjolli Kepa. Në krahët e mbrojtjes janë Dani Carvajal e Fran Garcia, ndërsa qendra mbulohet nga Rudiger e Alaba. Në mesfushë janë pozicionuar Federico Valverde, Tchouameni e Toni Kroos, ndërsa “fantazisti” Jude Bellingham është vendosur në rolin e “trekuartistit”. Ndërkaq, dyshja e sulmit do të plotësohet nga Joselu e Rodrygo.

Në krahun tjetër, tekniku i Real Sociedad, Imanol Aguacil i ka rreshtuar djemtë e tij, me formacionin 4-4-2, ku në portë është pozicionuar Remiro e para tij në mbrojtje, Tierney, Le Normand, Zubeldia e Traore. Në krahët e mesfushës janë vendosur Mendez e Barrentexea, ndërsa qendra mbulohet nga Merino e Zubimendi. Ndërkaq, sulmi përbëhet nga ish-“galaktiku”, Takefusa Kubo dhe “fantazisti” Mikel Oyarzabal.