Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gara për Champions, Interi i përgjigjet Milanit e Romës

Postuar: 14/04/2019 - 23:29

Interi iu është përgjigjur me të njëjtin hap dy rivalëve të tjerë në garën për të siguruar kualifikimin në Champions League sezonin e ardhshëm, Milanit dhe Romës, duke fituar në ndeshjen e fundit për këtë të dielë 3-1 përballë Frosinones në transfertë.

Kur kanë mbetur edhe 6 javë nga fundi i sezonit të Serie A, Inter ruan distancën prej 5 pikësh nga kuqezinjtë dhe 6 pikësh nga verdhekuqtë e Romës, që në këtë javë kishin fituar ndeshjet respektive ndaj Lazios dhe Udineses.

Sa i përket ndeshjes në stadiumin “Benito Stirpe”, mund të thuhet se ishte pa shumë histori, teksa u zhbllokua që në minutën e 19 nga Nainggolan, pas një gjuajtjeje me kokë. Vetëm pak minuta më vonë, Chibsah do të rrëzonte Skriniarin në zonën e rreptësisë dhe, nga pika e bardhë e 11-metërshit, Perisiç do të dyfishonte shifrat.

Në pjesën e dytë, Cassata do të rikthente shpresat për vendasit që luftojnë për mbijetesën, por Vecino në minutën e 93-të do të mbyllte gjithçka, pas asistit të Icardit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 07:49

Barcelona pa Lionel Mesin nuk mund të quhet skuadër e kompletuar. Por ndryshe nga Argjentina që edhe me Mesin nuk po ia del të bëjë gjërat e duhura në fushën e lojës, Barcelona me Mesin në fushë bën mrekullira.

Postuar: 23/08/2019 - 07:47

Trajneri Shpëtim Duro është gati për të përballuar sfidat e sezonit të ri.

Postuar: 23/08/2019 - 07:45

Lojtarët kuqezinj në Europë po përpiqen të krijojnë profilin e tyre të suksesit, të bazuar në kua

Postuar: 22/08/2019 - 18:41

Bota e sportit është tronditur ditën e sotme teksa ka marrë lajmin se 25-vjeçarja Margarita Plavu

Postuar: 22/08/2019 - 11:44

Cristiano Ronaldo ka pranuar se të dy; ai dhe Lionel Messi, kanë përfituar nga rivaliteti i tyre

Postuar: 22/08/2019 - 07:27

Në një intervistë për mediat portugeze, ku zbuloi edhe oborrin e shtëpisë së tij luksoze nga e ci

Postuar: 22/08/2019 - 07:26

Kukësi u bë shënjestër e kritikave sezonin e kaluar kur e spostoi ndeshjen me Partizanin nga Kamz