Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Geri Lineker modifikon thënien e famshme për gjermanët, shikoni çfarë shkruan tani

Postuar: 24/06/2018 - 16:24

Geri Lineker, legjenda britanike që ka thënë se “futbolli është një lojë e thjeshtë: 22 burra ndjekin topin dhe në fund fiton gjithmonë Gjermania”, bëri një tjetër batutë mbrëmë në “Twitter”.

“Futbolli është një lojë e thjeshtë, 22 burra ndjekin topin për 82 minuta dhe gjermanëve u del një lojtar me karton të kuq, kështu që 21 burra ndjekin topin për 13 minuta dhe në fund fiton gjithmonë Gjermania”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2018 - 22:55

Skuadra e Lazio-s ka fituar ditën e sotme në një miqësore me modestët e skuadrës së Auronzo-s me shifra të pabesueshme. 

Postuar: 18/07/2018 - 22:04

Sulmuesi juventin Cristiano Ronaldo ka lënë pa fjalë stafin e hotelit ku kaloi pushimet në Greq

Postuar: 18/07/2018 - 21:55

Tashmë është zyrtarizuar edhe ekipi që do të ndeshet me Kukësin në turin e dytë eliminator në Cha

Postuar: 18/07/2018 - 21:20

Pas Cristiano Ronaldos Juventusi synonte të tjerë kampionë për tia bashkangjitur yllit portugez

Postuar: 18/07/2018 - 17:11

James Rodriguez mund ta kthejë përmbys merkaton e kësaj vere.

Postuar: 18/07/2018 - 16:36

Ivan Perisiç ishte një nga protagonistët e suksesit historik të Kroacisë në Kupën e Botës, ku për

Postuar: 18/07/2018 - 15:55

Pas largimit të Kristiano Ronaldos, Real Madridi ka nisur punën për të plotësuar bosh