Gjemrani/ Levandovski dopietë, Bajerni “fluturon” në Bundesligë

Postuar: 19/11/2017 - 07:56

Bundesliga i rikthehet komandës së Bajernit të Mynihut. Për pak kohë Borusia e Dortmundit kishte marrë superxhiro dhe dukej se po dominonte kampionatin në Gjermani, por jo, që prej momentit kur Bajerni largoi trajnerin italian Karlo Ançeloti, skuadra po ecën me ritëm të lartë dhe i ka fituar të gjitha ndeshjet nën drejtimin e Jup Hejnckes, fitore që e rikthyen ekipin në kryesim dhe tani të shkëputur në klasifikim, pasi Borusia e Dortmundit ngeci në ndeshjen e kësaj të premten. Pra Bajerni ka në dorë pas fitores së djeshme kampionatin në Gjermani dhe nuk është hera e parë, pasi në vitet e fundit dominimi bavarez ka qenë absolut. Kështu, në kuadër të javës së 12-të, Bajerni i Mynihut ka shënuar fitore bindëse në përballjen e djeshme ndaj Augsburgut, takim në të cilin shkëlqeu veçanërisht sulmuesi polak Robert Levandovski. Bavarezët shënuan fitore me rezultat prej 3-0. Golin e parë në këtë takim e shënoi Arturo Vidal pas asistimit nga Sule në minutën e 31-të. Të dy golat e tjerë i shënoi Levandovski në minutat 38-të dhe 49-të, pas asistimeve nga Vidal e Kimiç. Bajerni vazhdon të jetë lider me 29 pikë, përderisa Augsburgu në vendin e dhjetë ka 16 pikë.

Total votes: 13

Postuar: 19/02/2018 - 19:11

Takimi mes Vllaznisë dhe Teutës nisi me 1 minutë heshtje, sfidën që po zhvillohet në Shkodër.

Postuar: 19/02/2018 - 07:50

Pas fitores së medaljes së artë nga atletët shqiptarë në Lojrat Ndërkombëtare të Sallave të Mbyllura që u mbajtën ditën e djeshme në Stambolli, një urim ka ardhur  edhe nga

Postuar: 18/02/2018 - 10:49

Futbolli shqiptar po përjeton momente ankthi që lidhen me një vendim të pritshëm disiplinor për klubin e Skënderbeut të Korçës, i cili rrezikon 10 vjet përjashtim nga kompeticio

Postuar: 18/02/2018 - 10:47

Barcelona barazoi javën e kaluar me Getafen duke u dhënë mundësinë rivalëve të Atletiko Madrid të afrohen në renditje deri në 8 pikë dhe duke vënë në pikëpyetje aftësinë e katal

Postuar: 18/02/2018 - 10:41

Për të kuqtë e Partizanit nuk ka qetësi.

Postuar: 17/02/2018 - 19:17

Ditë historike për Shqipërinë. Dy atletë janë shpallur kampionë në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll të Turqisë.

Postuar: 17/02/2018 - 18:27

Atletja Luiza Gega ka dalë e para në garën ballkanike të 3000m, që u zhvillua në Stamboll.