Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gjemrani/ Levandovski dopietë, Bajerni “fluturon” në Bundesligë

Postuar: 19/11/2017 - 07:56

Bundesliga i rikthehet komandës së Bajernit të Mynihut. Për pak kohë Borusia e Dortmundit kishte marrë superxhiro dhe dukej se po dominonte kampionatin në Gjermani, por jo, që prej momentit kur Bajerni largoi trajnerin italian Karlo Ançeloti, skuadra po ecën me ritëm të lartë dhe i ka fituar të gjitha ndeshjet nën drejtimin e Jup Hejnckes, fitore që e rikthyen ekipin në kryesim dhe tani të shkëputur në klasifikim, pasi Borusia e Dortmundit ngeci në ndeshjen e kësaj të premten. Pra Bajerni ka në dorë pas fitores së djeshme kampionatin në Gjermani dhe nuk është hera e parë, pasi në vitet e fundit dominimi bavarez ka qenë absolut. Kështu, në kuadër të javës së 12-të, Bajerni i Mynihut ka shënuar fitore bindëse në përballjen e djeshme ndaj Augsburgut, takim në të cilin shkëlqeu veçanërisht sulmuesi polak Robert Levandovski. Bavarezët shënuan fitore me rezultat prej 3-0. Golin e parë në këtë takim e shënoi Arturo Vidal pas asistimit nga Sule në minutën e 31-të. Të dy golat e tjerë i shënoi Levandovski në minutat 38-të dhe 49-të, pas asistimeve nga Vidal e Kimiç. Bajerni vazhdon të jetë lider me 29 pikë, përderisa Augsburgu në vendin e dhjetë ka 16 pikë. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2017 - 07:53

Drejtori i përgjithshëm i klubit italian të Milanit, Marko Fasone ka konfirmuar se kërkesat e UEFA-s, siç i ka quajtur ai “të pa realizueshme”, përfshijnë zgjidhjen e menjëhershme të problemit të borxhit ndaj Elliot Management.

Postuar: 12/12/2017 - 07:52

Shorti i hedhur Nion të Zvicrën u rezervoi kundërshtarë të lehtë emrave të mëdhenj të futbollit europian.

Postuar: 12/12/2017 - 07:49

Liga e Kampioneve mësoi dje duelet e 1/8 e finales, ku goglat u treguan të pamëshirshme me disa ekipe, të cilat do të përballen me rivalë shumë të fortë.

Postuar: 12/12/2017 - 07:48

Sokol Cikalleshi ka vetëm pak kohë që është rikthyer nga një dëmtim që pësoi gjatë përgatitjeve me Kombëtaren, por tanimë po e rimerr formën e mëparshme dhe dje shënoi në fitore

Postuar: 12/12/2017 - 07:34

Mediat italiane insistojnë se mbrojtësi Napolit, shqiptari Elseid Hysaj, mund të ndryshojë skuadër në fund të sezonit.

Postuar: 12/12/2017 - 07:30

Gjatë paradites së djeshme Kukësi ka zhvilluar një mbledhje në zyrat e presidentit Safet Gjici, i cili u ka kërkuar llogari të tijve për atë çfarë ndodhi në ndeshjen e fundit me

Postuar: 12/12/2017 - 07:22

Kuqezinjtë po bëjnë një performancë të mirë dhe janë në top-lojtarët e vlerësuar në kampionatin zviceran.