BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Sport

Gjermania shpall listën e Europianit, trajneri Nagelsman lë jashtë Goretzkën, Humelsin dhe Brandt, rikthen Krosin

Gjermania shpall listën e Europianit, trajneri Nagelsman lë

Ekipet pjesëmarrëse në Europian po nxitojnë të depozitojnë listat e tyre të lojtarëve, ku Gjermania pritëse ishte e para që e bëri një lëvizje të tillë. Kështu, trajneri i përfaqësueses gjermane, Julian Nagelsman, ka publikuar listën paraprake me 27 futbollistë për Europianin e kësaj vere, listë e cila do të shkurtohet më pas në 26 lojtarë. Bie në sy se 36-vjeçari ka lënë jashtë përfundimisht Goretzkën e Bajernit të Munihut, Humels pavarësisht sezonit me Borusia Dortmund si dhe Julian Brandt po të Dortmund duke i zeruar shanset e tyre për në Europian. Ndërkohë, jashtë është edhe Serge Gnabri që është i dëmtuar dhe e ka humbur Europianin. Sa i takon listës, theksi vendoset te rikthimi i paralajmëruar i Toni Kros që do të rikthehet të luajë në një kompeticion zyrtar me Gjermanisë pas Euro 2020. Ndërkohë, në listën e Nagelsman janë edhe dy lojtarë të cilët nuk kanë asnjë prezencë me kombëtaren si Aleksandar Pavloviç i Bajern Munih dhe Maksimilian Beier, sulmuesi 21-vjeçar i Hofenheim. Gjermania do të luajë dy miqësore para Europianit në datat tre dhe shtatë qershor respektivisht ndaj Ukrainës dhe Greqisë. Ndërsa Europianin do ta startojnë më datë 14 qershor në ndeshjen ndaj Skocisë.

Lista me 27 futbollistët e grumbulluar nga Nagelsman:

Portierë: Oliver Baumann (Hofenheim), Manuel Nojer (Bajern Munih) Aleksander Nubel (Shtutgart, në huazim nga Bajern Munih), Mark-Andre ter Shtegen (Barcelona).

Mbrojtës: Valdemar Anton (Shtutgart), Benjamin Henrihs (RB Leipzig), Joshua Kimiç (Bajern Munih), Robin Koh (Eintraht Frankfurt), Maksimilian Mitelstadt (Shtutgart), David Raum (RB Leipzig), Antonio Rudiger (Real Madrid), Niko Shloterbek (Borusia Dortmund), Jonathan Tah (Bajer Leverkusen).

Mesfushorë: Robert Andrih (Bajer Leverkusen), Kris Fuhrih (Stuttgart), Paskal Gros (Brighton), Ilkay Gundogan (Barcelona), Toni Kros (Real Madrid), Jamal Musiala (Bajern Munih), Aleksandar Pavloviç (Bajern Munih), Leroy Sane (Bajern Munih), Florian Virtz (Bajer Leverkusen).

Sulmues: Maksimilian Beier (Hofenheim), Niclas Fullkrug (Borusia Dortmund), Kai Havertz (Arsenal), Thomas Muller (Bajern Munih), Deniz Undav (Shtutgart, në huazim nga Brighton).