Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gjesti i Ronaldos pas ndeshjes me Ajax po thyen rrjetin

Postuar: 19/04/2019 - 16:20

Juventusi i tha lamtumirë Champions League në fazën çerek finale. Kampionët e Italisë u mundën nga Ajax në shtëpi me rezultatin 1-2.
 
Një nga lojtarët më të zhgënjyer ishte portugezi Cristiano Ronaldo. Ky i fundit për herë të parë pas 8 vitesh nuk arrin të prekë gjysmë finalet e Champions League.
 
Së fundmi një video e portugezit, i cili është duke dalë nga fusha po bën xhiron e rrjetit. Ronaldo i drejtohet pankinës së Juventus, duke bërë gjestin që nënkupton "e bëmë në brekë".
 
Ndërkohë mediat italiane kanë shkruar se Ronaldo ishte kundër skemave të Allegrit, ndërsa dëshironte Cancelon që nga minuta e parë. Kujtojmë këtu se portugezi erdhi në Torino gjatë meraktos së shkuar verore, për shumën e 100 milion eurove.
 
Ai shihet si njeriu kyç për fitimin e Champions League, një trofe që Juventus e kërkon prej vitesh. Ronaldo ka një kontratë deri në vitin 2022 me Juventusin dhe sipas mediave italiane, nëse bardh e zinjtë nuk fitojnë as vitin e ardhshëm Champions-in, ai do të largohet.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 09:28

Juventusi po kërkon me ngulm një trajner të ri dhe dy ditët e fundit një emër që ka dalë fuqishëm në skenë, është ai i Maurizio Sarrit.
 

Postuar: 23/05/2019 - 07:29

Një prej të rinjve më premtues dhe që ka shanse të bëhet numri një në botë pas tërheqjes së Leo M

Postuar: 23/05/2019 - 07:27

Një nga futbollistët më të mirë të mbrojtjes, Ivan Balliu, i cili ende nuk e ka shfaqur në maksim

Postuar: 23/05/2019 - 07:26

Në fundjavë Partizani pritet të festojë në mënyrë madhështore titullin kampion pas 26 vjetësh pri

Postuar: 22/05/2019 - 23:45

Përfaqësuesja shqiptare vazhdon grumbullimin e saj të pjesshëm për ndeshjet eliminatore të Euro 2

Postuar: 22/05/2019 - 23:25

Përfaqësuesja gjermane e futbollit prezantoi ndryshime të rëndësishme në ndeshjet e ardhshme elim

Postuar: 22/05/2019 - 22:15

Duke nisur nga sezoni i ardhshëm, UEFA do bëjë disa ndryshime drastike në kompeticionin më të rën